Kurye

  1. Meslekler
  2. Kurye
Kurye

Kurye nedir, ne iş yapar, nasıl olunur? Kurye olmak için gereken eğitimler, bireysel özellikler nelerdir? Kurye nerelerde çalışabilir? Kurye arayan firmalar hangileridir? Kurye mesleğiyle ilgili tüm soruların cevaplarını eleman.net Meslek Rehberi’nde bulabilirsiniz.

eleman.net'te her gün güncel Kurye ilanları yayınlanıyor. Kurye olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur.

Hemen Özgeçmiş Oluştur

Kurye olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz.

İş İlanı Yayınla

Kurye Nedir, Ne İş Yapar?

Kurye, paket veya belgelerin dağıtımından sorumlu teslimat elemanıdır. Kuryeler, işletmeler, resmi kurumlar veya bireyler adına çalışabilir. Bir kurye, belgeyi veya paketi müşterinin adresinden alır ve varış noktasındaki kuruma veya kişiye teslim eder. Kuryeler, belge, yemek, hediyelik ürün gibi kargoların dışında, tahlil, organ gibi yüksek öneme sahip paketleri de taşıyabilir. Son yıllarda kuryeler, bireysel şirket kurarak bir veya birkaç firmaya teslimat hizmeti vermektedir.Kurye Ne İş Yapar? ...

Sıkça Sorulan Sorular

Kuryelik İçin Hangi Ehliyet Alınmalıdır?

125 cc motor ile kuryelik yapacaksanız A1 ehliyeti sahibi olmak yeterlidir. 125 cc üzeri motor kullanmak için A2 sınıfı ehliyet gereklidir.


Kurye Şirketi Nasıl Kurulur?

Esnaf kurye olarak online market ve yemek dağıtım firmalarında çalışabilirsiniz. Firmaların şartları değişebilir ancak genel olarak aranan nitelikler aşağıdaki gibidir. - 100 – 150 cc arası motosiklet sahibi olmak. - Şirket sahibi olmak. - Kurye olarak deneyim sahibi olmak. - Kasti olarak suç işlememiş olmak. - Ehliyet ceza puanının 50 ve altında olması.


Trendyol'a, Getir'e Kurye Olarak Nasıl Girilir?

Aşağıdaki kriterleri taşıyanlar yemek ve online market hizmeti veren firmalara kurye olarak başvurabilir. - 18 yaşını doldurmuş olmak. - En az ilkokul mezunu olmak - Kullanılacak araca göre A1 ve A2 ehliyet sahibi olmak. - Aktif olarak motor kullanabilmek. Büyük firmalar esnaf kurye modeliyle de çalışmaktadır. Esnaf kurye olabilmeniz için kendi motorunuzun olması gereklidir.

eleman.net'te her gün güncel Kurye ilanları yayınlanıyor. Kurye olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur.

Hemen Özgeçmiş Oluştur

İş mi arıyorsunuz?

Yüz binlerce iş arayan aradığı işi Eleman.net'te buldu. Siz de hemen özgeçmişinizi oluşturun, iş ilanlarına başvuru yapın ve aradığınız işi kolayca bulun.

Hemen Özgeçmiş Oluştur

Bu siteyi kullanmadan önce verileriniz hakkında aydınlatma metnini, gizlilik ve üyelik koşullarını inceleyebilirsiniz.