Kurye Hakkında Sorular

  1. Meslekler ve Maaşlar
  2. Kurye
  3. Sıkça Sorulan Sorular
Kurye

Kurye mesleğiyle ilgili en çok merak edilen soruların cevaplarına, meslekle ilgili güncel gelişmelere bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kuryelik İçin Hangi Ehliyet Alınmalıdır?

125 cc motor ile kuryelik yapacaksanız A1 ehliyeti sahibi olmak yeterlidir. 125 cc üzeri motor kullanmak için A2 sınıfı ehliyet gereklidir.


Kurye Şirketi Nasıl Kurulur?

Esnaf kurye olarak online market ve yemek dağıtım firmalarında çalışabilirsiniz. Firmaların şartları değişebilir ancak genel olarak aranan nitelikler aşağıdaki gibidir. - 100 – 150 cc arası motosiklet sahibi olmak. - Şirket sahibi olmak. - Kurye olarak deneyim sahibi olmak. - Kasti olarak suç işlememiş olmak. - Ehliyet ceza puanının 50 ve altında olması.


Trendyol'a, Getir'e Kurye Olarak Nasıl Girilir?

Aşağıdaki kriterleri taşıyanlar yemek ve online market hizmeti veren firmalara kurye olarak başvurabilir. - 18 yaşını doldurmuş olmak. - En az ilkokul mezunu olmak - Kullanılacak araca göre A1 ve A2 ehliyet sahibi olmak. - Aktif olarak motor kullanabilmek. Büyük firmalar esnaf kurye modeliyle de çalışmaktadır. Esnaf kurye olabilmeniz için kendi motorunuzun olması gereklidir.


Kurye Olmak İçin Lise Mezunu Olmak Şart Mı?

Kurye olmak için temel şart ehliyet sahibi olmak ve aktif olarak araç kullanmaktır. Ehliyet alabilmek için ilkokul mezunu olmak yeterlidir. Ancak son zamanlarda büyük ölçekli firmalar kuryelerini lise mezunu adaylardan seçmektedir.

eleman.net'te her gün güncel Kurye ilanları yayınlanıyor. Kurye olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur.

Hemen Özgeçmiş Oluştur

Kurye olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz.

İş İlanı Yayınla

İş mi arıyorsunuz?

Yüz binlerce iş arayan aradığı işi Eleman.net'te buldu. Siz de hemen özgeçmişinizi oluşturun, iş ilanlarına başvuru yapın ve aradığınız işi kolayca bulun.

Hemen Özgeçmiş Oluştur

Bu siteyi kullanmadan önce verileriniz hakkında aydınlatma metnini, gizlilik ve üyelik koşullarını inceleyebilirsiniz.