Mimar Hakkında Sorular

  1. Meslekler ve Maaşlar
  2. Mimar
  3. Sıkça Sorulan Sorular
Mimar

Mimar mesleğiyle ilgili en çok merak edilen soruların cevaplarına, meslekle ilgili güncel gelişmelere bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Mimarlar İç Mimarın İşini Yapabilir Mi?

Mimarlar, sıfırdan bir mekanı çevre koşullarını da gözeterek tasarlar ve inşaat sürecinde ekibi yönlendirir. İç mimarlar ise tamamlanmış bir yapının içini ihtiyaçlara göre böler veya ayırır. Mekan içini estetik unsurları hesaba katarak dizayn eder. Mimarlar, iç mimarimin disiplinlerine de hakim olduğu için iç mimarlık yapabilirler.


Mimarlar Ne Çizer?

Mimarlar hem mimari çizim ekipmanları ile hem de güncel mimarlık ve tasarım yazılımlarını kullanarak bina, mekan projesi çizimi yaparlar.


Mimar İş Bulabilir Mi?

Bazı meslek dallarında mezunlar kısa sürede istihdam edilir ancak mimarlık mesleği kısa sürede istihdam fırsatı bulan mesleklerden değildir. Mimar olarak iş bulabilmek için diğer pek çok alanda olduğu gibi mesleki bilgi birikimini yan eğitimlerle artırmak, yabancı dil bilgisini geliştirmek ve eğitim süresi içinde çeşitli firmalarda staj yapmış olmak avantaj sağlayacaktır.


Mimarlar Kamuda Nerede Çalışır?

Mimarlar, Bayındırlık ve İskân Bakanlığı'na bağlı Bayındırlık müdürlüklerinde, il ve ilçe belediyelerinde, Devlet Su İşleri bünyesinde, kamu kurumlarının inşaat dairelerinde ve devlet üniversitelerinde akademisyen olarak çalışabilir.

eleman.net'te her gün güncel Mimar ilanları yayınlanıyor. Mimar olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur.

Hemen Özgeçmiş Oluştur

Mimar olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz.

İş İlanı Yayınla

İş mi arıyorsunuz?

Yüz binlerce iş arayan aradığı işi Eleman.net'te buldu. Siz de hemen özgeçmişinizi oluşturun, iş ilanlarına başvuru yapın ve aradığınız işi kolayca bulun.

Hemen Özgeçmiş Oluştur

Bu siteyi kullanmadan önce verileriniz hakkında aydınlatma metnini, gizlilik ve üyelik koşullarını inceleyebilirsiniz.