Plastik Enjeksiyon Operatörü Nedir?

  1. Meslekler
  2. Plastik Enjeksiyon Operatörü
  3. Nedir?
Plastik Enjeksiyon Operatörü

Plastik Enjeksiyon Operatörü nedir? Plastik Enjeksiyon Operatörü çalıştığı işletmelerde ne iş yapar? Plastik Enjeksiyon Operatörü olmak için gerekenler ve merak edilen tüm soruların yanıtlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Plastik Enjeksiyon Operatörü Nedir?, Nasıl Olunur?

Plastik enjeksiyon operatörü, plastik ürün üretmek için ham madde hazırlayan, kalıp bağlayan, enjeksiyon hattı ile seri üretim yapan ve bununla ilgili gerekli kontrolleri yapan kişidir. Kalite standartlarına uygun olarak üretim yapılabilmesi için üretim araçlarının bakım, onarım ve kontrollerini yapmak, makinenin güvenlik kontrollerini yapmak, makinede seri üretim yapmak başlıca görevlerindendir. Plastik enjeksiyon elemanı olabilmek endüstri meslek liselerinden veya ilgili meslek yüksek okullarından mezun olmak gerekmektedir.

eleman.net'te her gün güncel Plastik Enjeksiyon Operatörü ilanları yayınlanıyor. Plastik Enjeksiyon Operatörü olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur.

Hemen Özgeçmiş Oluştur

Plastik Enjeksiyon Operatörü İçin Şehir Dağılımı

Türkiye genelinde en çok Plastik Enjeksiyon Operatörü ilanı verilen şehirler aşağıdaki gibidir. eleman.net'te birçok şehirdeki işletmenin güncel Plastik Enjeksiyon Operatörü ilanlarına ulaşabilir ve iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

Şehir Yüzde
İstanbul Avrupa %61.9
Kocaeli %14.3
Bursa %9.5
Tekirdağ %4.8
İstanbul Anadolu %4.8
Diğer %4.8

Plastik Enjeksiyon Operatörü İçin Sektör Dağılımı

eleman.net verilerine göre en fazla Plastik Enjeksiyon Operatörü arayan firmaların sektörel dağılımını göstermektedir.

Sektörler Yüzde
Plastik %52.4
Ambalaj ve Kağıt %9.5
İmalat %9.5
Otomotiv %9.5
Üretim %9.5
Diğer %9.5

Plastik Enjeksiyon Operatörü İçin Bölüm Dağılımı

Şirketler etkili ve verimli şekilde çalışabilmek için bölümlerden ve departmanlardan oluşur. Sektörden bağımsız olarak Plastik Enjeksiyon Operatörü pozisyonundaki bireyler, istihdam yüzdelerine göre şirketlerin aşağıdaki bölümlerinde görev alır. Plastik Enjeksiyon Operatörü mesleği için bölüm dağılımı aşağıdaki şekildedir.

Bölüm Yüzde
Üretim %39.1
Plastik Enjeksiyon %30.4
Plastik %8.7
Elektrik / Elektronik %4.3
Kalıphane %4.3
Diğer %13

Plastik Enjeksiyon Operatörü Gereklilikleri Nelerdir?

Plastik Enjeksiyon Operatörü olarak çalışmak için sahip olunması gereken minimum gerekliliklerdir. Plastik Enjeksiyon Operatörü olmak için bu özelliklere sahip olmanız gerekmektedir.

Teknik Beceri

Kalite kontrol becerileri

İş mi arıyorsunuz?

Yüz binlerce iş arayan aradığı işi Eleman.net'te buldu. Siz de hemen özgeçmişinizi oluşturun, iş ilanlarına başvuru yapın ve aradığınız işi kolayca bulun.

Hemen Özgeçmiş Oluştur

Bu siteyi kullanmadan önce verileriniz hakkında aydınlatma metnini, gizlilik ve üyelik koşullarını inceleyebilirsiniz.