Temizlik Elemanı

  1. Meslekler
  2. Temizlik Elemanı
Temizlik Elemanı

Temizlik Elemanı nedir, ne iş yapar, nasıl olunur? Temizlik Elemanı olmak için gereken eğitimler, bireysel özellikler nelerdir? Temizlik Elemanı nerelerde çalışabilir? Temizlik Elemanı arayan firmalar hangileridir? Temizlik Elemanı mesleğiyle ilgili tüm soruların cevaplarını eleman.net Meslek Rehberi’nde bulabilirsiniz.

eleman.net'te her gün güncel Temizlik Elemanı ilanları yayınlanıyor. Temizlik Elemanı olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur.

Hemen Özgeçmiş Oluştur

Temizlik Elemanı olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz.

İş İlanı Yayınla

Temizlik Elemanı Nedir, Ne İş Yapar?

Temizlik elemanı, bir işyerinde veya konutta temizlik işlerini yapmak üzere çalışan bir kişidir. Temizlik elemanları, genellikle bir temizlik şirketinde veya bir işyerinde çalışırlar ve günlük temizlik işleri yapmakla görevlidirler. Temizlik elemanlarına her sektörde ihtiyaç vardır. Temiz olması dışında herhangi bir vasıf istenmediği ve vardiyalı çalışma yöntemleri olduğu için çalışanlar tarafından talep edilen bir meslektir. Temizlik elemanı seçiminde, seri ve temiz titiz bir çalışan olma özell...

Sıkça Sorulan Sorular

Temizlik Görevlisi Belgesi Nedir, Nasıl Alınır?

Bu belge Hijyen Belgesi olarak adlandırılan mesleki yeterlilik belgesidir. Genelde temizlik firmaları işe aldığı personeli, bu belgeye sahip olması için yönlendirmektedir. Bu belgeyi kendiniz almak istiyorsanız Halk Eğitim Merkez'ine başvurarak kurs alabilirsiniz. Kurs sonunda yapılacak sınavı başarıyla geçtiğinizde Hijyen Belgesi sahip olabilirsiniz.


Hastanede Temizlik Elemanı Ne Kadar Maaş Alır?

Özel hastanede çalışan temizlik elemanları en az 8.500 TL net maaş alır. Sağlık Bakanlığı'na bağlı olarak çalışan temizlik personelleri ise son yapılan asgari ücret güncellemesi ile minimum 13.500 TL maaş almaktadır.


PTT Temizlik Elemanı Alımı Ne Zaman Yapılıyor?

PTT kurumu her yıl belirli bir sayıda personel alımı yapmakta ve alım öncesi duyuru yayınlamaktadır. Tüm Türkiye genelinde personel alımı yapan PTT kurumu temizlik personeli adaylarından en az ilk okul mezunu olmasını beklemektedir. PTT, temizlik elemanı ve diğer istihdam duyurularını kendi web sitesinden düzenli olarak yayınlamaktadır. Temizlik elemanı arayan özel sektör ilanlarını bu sayfadan takip edebilirsiniz.

Benzer Meslekler

eleman.net'te her gün güncel Temizlik Elemanı ilanları yayınlanıyor. Temizlik Elemanı olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur.

Hemen Özgeçmiş Oluştur

İş mi arıyorsunuz?

Yüz binlerce iş arayan aradığı işi Eleman.net'te buldu. Siz de hemen özgeçmişinizi oluşturun, iş ilanlarına başvuru yapın ve aradığınız işi kolayca bulun.

Hemen Özgeçmiş Oluştur

Bu siteyi kullanmadan önce verileriniz hakkında aydınlatma metnini, gizlilik ve üyelik koşullarını inceleyebilirsiniz.