Üretim Elemanı Nedir?

  1. Meslekler ve Maaşlar
  2. Üretim Elemanı
  3. Nedir?
Üretim Elemanı

Üretim Elemanı nedir? Üretim Elemanı çalıştığı işletmelerde ne iş yapar? Üretim Elemanı olmak için gerekenler ve merak edilen tüm soruların yanıtlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Üretim Elemanı Nedir?, Nasıl Olunur?

Firmaların tahsis ettiği ürünlerin üretim sürecinde çalışan kişilerdir. Çalışanlar tecrübeleri, becerileri ve niteliklerine göre uygun olduğu farklı sektörlerde faaliyet gösterebilirler. Emek gücü ile çalışan üretim elemanlarında/imalat elemanlarından en çok aranılan özelliklerden bazıları; el becerisi yüksek, alanında deneyimli, dayanıklı ve seri olmalarıdır. Performanslarına bağlı kariyer hedeflerinde, üretim müdürü, üretim sorumlusu veya bölüm şefi gibi görevler olabilir.

Üretim Elemanı İçin Şehir Dağılımı

Türkiye genelinde en çok Üretim Elemanı ilanı verilen şehirler aşağıdaki gibidir. eleman.net'te birçok şehirdeki işletmenin güncel Üretim Elemanı ilanlarına ulaşabilir ve iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

Şehir Yüzde
İstanbul Avrupa %26.4
Kocaeli %20.1
İstanbul Anadolu %19.3
Ankara %8.6
İzmir %8.2
Diğer %17.3

Üretim Elemanı İçin Sektör Dağılımı

eleman.net verilerine göre en fazla Üretim Elemanı arayan firmaların sektörel dağılımını göstermektedir.

Sektörler Yüzde
Üretim %23.4
Gıda %10.6
İmalat %6.7
Otomotiv %6.6
Ambalaj ve Kağıt %6
Diğer %46.7

Üretim Elemanı İçin Bölüm Dağılımı

Şirketler etkili ve verimli şekilde çalışabilmek için bölümlerden ve departmanlardan oluşur. Sektörden bağımsız olarak Üretim Elemanı pozisyonundaki bireyler, istihdam yüzdelerine göre şirketlerin aşağıdaki bölümlerinde görev alır. Üretim Elemanı mesleği için bölüm dağılımı aşağıdaki şekildedir.

Bölüm Yüzde
Üretim %53.5
İmalat %7.3
Fabrika %4.1
Gıda %3.5
Üretim Planlama %2.2
Diğer %29.4

Üretim Elemanı Nerelerde Çalışır?

Üretim Elemanı olarak çalışabileceğiniz 3 kurum ve kuruluş bulunmaktadır. Bu kurumlarda çalışabilir, şirket ihtiyacına göre farklı yetkinliklerinizi kullanabilirsiniz.

Fason Üreticiler

Gıda Üretim Firmaları

Üretim Tesisleri

eleman.net'te her gün güncel Üretim Elemanı ilanları yayınlanıyor. Üretim Elemanı olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur.

Hemen Özgeçmiş Oluştur

Üretim Elemanı olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz.

İş İlanı Yayınla

İş mi arıyorsunuz?

Yüz binlerce iş arayan aradığı işi Eleman.net'te buldu. Siz de hemen özgeçmişinizi oluşturun, iş ilanlarına başvuru yapın ve aradığınız işi kolayca bulun.

Hemen Özgeçmiş Oluştur

Bu siteyi kullanmadan önce verileriniz hakkında aydınlatma metnini, gizlilik ve üyelik koşullarını inceleyebilirsiniz.