İş Görüşmesinin Olumlu Geçtiğini Nasıl Anlarız?

İş görüşmesine çağrılmanızın ardından sonucu merak eder, sorulan sorular ve verdiğiniz cevapları hatırlamaya çalışıp, işi alıp alamayacağınızı kestirmeye çalışırsınız. Görüşmenizin sonucunda kesin olmamakla beraber olumlu sonuçlanacağını işaret eden bazı belirtiler olabilir. Bunlar:

Görüşmenin sonunda görüşmeyi gerçekleştiren yetkili "biz sizi ararız" yerine ikinci bir mülakattan bahsediyor ve sizin programınızı öğrenmeye çalışıyorsa bu sizin farklı iş görüşmelerine katılıp katılmayacağınızı öğrenmek için olabilir ve sizinle ilgili olumlu düşüncelerinin olduğunun göstergesi olabilir. 

Görüşmenizi yürüten kişi işe gireceğiniz pozisyonla ilgili detaylı bilgiler veriyorsa bu olumlu bir işaret olabilir.

İş görüşmelerinde çoğu firmanın görüşmeyi gerçekleştiren yetkilisi adaya soru sorma fırsatı tanır, görüşmede sorularınıza detaylı cevaplar alıyorsanız bu olumluya işaret olabilir. 

Görüşmeniz uzun sürdüyse örneğin yarım saat olarak belirlenmiş bir iş görüşmesi yaklaşık 1 saat sürdüyse bu anlattıklarınızla ilgili iş verenin dikkatini çektiğinize işarettir ve olumlu bir sonuç doğurabilir.

Yukarıda sayılanlar iş görüşmenizin sonucunun olumlu sonuçlandığını kesin göstermez yalnızca işaret olabilir. Görüşme esnasında sizin için herşey yolunda gitmiş olsa bile işe alım sürecini sürdüren yetkili sizden sonra daha uygun bir adayla görüşmüş olabilir. Yine de iş görüşmesinde yukarıdaki belirtilerle karşılaşıyorsanız yarışın içinde olduğunuzu düşünebilirsiniz. 

 Bunu Okudunuz Mu?


Verimliliği Arttırmanın Yolları
Günlük hayatımızda yaşadığımız stres ya da gerginlik iş hayatımıza olumsuz yansıyabilirken aynı şekilde iş hayatımızda ki yaşadığımız streste sosyal yaşantımızı olumsuz etkileyebiliyor. İş hayatında verimli bir şekilde çalışmak hem mutlu olmamızı hem de başarımızı arttıracaktır. Verimli çalışabilmek için stres ve gerginlik faktörlerinden uzak durmak ilk önemli noktadır.  İş hayatında ki verimimizi arttırmak için: Tüm işlerinizi bir kerede halletmeye çalışmak yerine, önceliğiniz olan işlerinizi sıraya koyup programlı bir şekilde ilerlemeye çalışın.

Eleman mı Arıyorsunuz?

250 Bin firma aradığı elemanı burada buldu. Hemen iş ilanınızı yayınlayın ve milyonlarca iş arayan adaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşın.

Hemen İlan Yayınla 0216 606 14 12

Özgeçmiş Oluşturun!

Binlerce online iş fırsatı arasından, aradığınız işe hızlı ve kolay bir şekilde ulaşın.

icon
Yeni iş fırsatları, başvuru durumu ve firmadan gelen mesajlardan haberdar olmak ister misiniz?