facebook

EGE PROFİL

İmalat Kocaeli egeprofil.com.tr

EGE PROFİL İnsan Kaynakları ile iş başvurusu yapabileceğiniz iş ilanlarını inceleyebilirsiniz.

İş İlanları

Firmanın aktif iş ilanı yok.

Hakkında

EGE PROFİL

Ege Profil Ticaret ve Sanayi A.Ş. (Ege Profil ) İzmir’de tescilli bir şirkettir. Ege Profil’in ana faaliyet konusu, her nevi plastik boru ve yedek parçaları ile her türlü profiller ve plastik eşya imal ve satımıdır.

Ege Profil 1981 yılında Namık Mazhar Zorlu ve Oğulları Plastik Profil Sanayii Kollektif Şirketi unvanıyla kurulmuştur. 1982 yılında unvan değişikliği ile bugünkü halini almıştır. 1993 yılında şirketin hisseleri halka arz edilerek , BİAŞ’ta işlem görmeye başlamıştır. 2000 yılında Ege Profil hisselerinin % 47’si Mazhar Zorlu Grubu tarafından Dünya’nın en büyük PVC Profil üreticilerinden olan Belçikalı Deceuninck Grubu’na satılmıştır. 2001 yılında Mazhar Zorlu Grubu şirketin ilave 30 %’ luk hisselerini Deceuninck Grup’a satmış ve Deceuninck Grup da 21%’ lik kısmını BİAŞ’tan satın alarak, şirketin 98%’lik kısmına sahip olmuştur. 2004 yılında şirket ile Pilsa A.Ş. arasında imzalanan sözleşmeyle, Winsa ticari markası adı altında yürütülen tüm faaliyetler Ege Profil bünyesine devir olmuştur. Winsa markası ile üretim, 2008 yılı başından itibaren ağırlıklı olarak ileri teknoloji ile inşa edilen Kartepe/Kocaeli Tesislerinde yapılmaya başlanmıştır.

Egepen Deceuninck ve Winsa markasının taşıdığı güven ve pazar bilgisi, Deceuninck Grubu’nun; müşteri odaklı yaklaşımı, sahip olduğu yüksek teknoloji ve kalite anlayışıyla bütünleşmiştir. Dünya çapında entegre bir topluluk olan Deceuninck NV; kompaund, tasarım, geliştirme, ekstrüzyon, finisaj ve geri dönüşüm konularında uzmanlaşmıştır. Topluluk; hedeflerini, kalite ve hizmet anlayışını, mükemmele ulaşma tutkusuyla özetlemektedir.

Ege Profil, 2001 yılından itibaren yüksek bir performans göstermiş ve sürekli bir büyüme kaydetmiştir. Ulaşılan bu başarının ardında, sahip olunan pazar deneyimi ve sağlanan personel motivasyonunun rolü önemlidir. Yatay organizasyon modelinin hakim olduğu şirkette; her kademedeki personel inisiyatif kullanma, yetki ve sorumluluk paylaşımı konularında; yönetim tarafından desteklenmektedir.

Ege Profil’in genç ve dinamik personeli, Deceuninck’in dünyadaki liderlik misyonuna uygun biçimde Türkiye’de pazarı belirleyen trendleri yaratmayı sürdürmektedir. Çalışanlara sunulan eğitim olanakları, Ar-Ge faaliyetlerine verilen önem, uygulanan kalite politikası ve topluluğun yarattığı büyük bilgi paylaşımı başarıyı vazgeçilmez kılmaktadır.

Ege Profil, Egepen Deceuninck, Winsa ve Pimapen olmak üzere üç ana markasıyla PVC profil sektöründe faaliyet göstermektedir. Tüm markaların ürünleri ve satış pazarlama kanalları ayrı ayrı olarak oluşturulmuştur.

Dünya standartlarındaki üretim kalitesinden ödün vermeden, çevreye duyarlı bir prosesle 2015 yılında başlayan Menemen Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesindeki yatırım, 2017 yılı içinde tamamlanarak tamamen faaliyete geçmiştir. Toplam 110.000 m2 alan üzerinde, 54.968 m2 üretim tesisi, 8.995 m2 idari bina ve 22.295 m2 lojistik merkez olmak üzere toplam 86.258 m2 kapalı alana sahiptir. Tesis ilk etapta 60.000 ton kapasiteye sahip olup 100.000 ton kapasiteye ulaşacak altyapıya sahiptir. Şirketin Kartepe/Kocaeli’de üretimi, 40.667,96 m2 alan üzerinde 34.591 m2 ’lik kapalı alanlı ve 41.490 ton kapasiteli kendine ait tesisinde gerçekleştirilmektedir. Şirketin bu tesislerinde üretilen mamullerine ilişkin lojistik hizmetleri Kartepe’deki 21.515 m2 kapalı alan üzerinde 10 yıllığına kiralanmış lojistik merkezde, lojistik hizmeti veren bir firma aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Ayrıca her üç markanın İzmir, İstanbul, Ankara ve Adana’da Bölge Müdürlükleri bulunmaktadır. Winsa markasına ait 250’ye varan üretici bayisi ve 550’ye yakın satış noktası, Egepen markasına ait 450’ye varan üretici bayisi ve 1850’ye yakın satış noktası ve Pimapen markasına ait 270’ye varan üretici bayisi ve 600’e yakın satış noktası bulunmaktadır.

İthalat ve İthalat ve ihracat yapılan ülkeler arasında Avrupa, Amerika, Asya, Afrika ve Avustralya kıtalarındaki ülkeler yer almaktadır.

Ege Profil olarak dünya pazarındaki yerimiz her geçen gün artmaktadır. 2012’de Hindistan’da bir depo ile şube olarak faaliyet göstermeye başlayan Ege Profil, 2013 yılında Şili’ de Deceuninck Importadora Limitada ünvanlı şirketine %99.9 pay ile iştirak etmiş ve 2014 yılında da gelişen piyasalara Brezilya’da distribütör olarak faaliyet gösteren Deceuninck Brasil olarak devam etmiştir. Ege Profil 2013 yılında alüminyum sektörüne de girmiştir.

EGE PROFİL iş ilanları ile, insan kaynaklarının aktif iş ilanlarına ulaşabilir, kariyer fırsatlarını görebilirsiniz.

İş başvurusu için sitemizdeki ilanları takip edebebilir, iş başvurusu sırasında yaşadığınız bir sorun olursa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Firmayı Favorilerime Ekle

Aradığınız "Ege Profil" İlanını Hemen Bulun!

300 Bin firma ve 20 Bin aktif iş ilanı ile her sektörden iş ilanı Eleman.net'te. Hemen özgeçmişinizi oluşturun, ilanları inceleyin, başvurunuzu yapın ve aradığınız işe ulaşın.

Hemen Özgeçmiş Oluştur
eleman.net appicon
Yeni iş fırsatları, başvuru durumu ve firmadan gelen mesajlardan haberdar olmak ister misiniz?