Pozisyon
 (1 Seçim)
Freze Operatörü
Bölüm
 (0 Seçim)
Sektör
 (0 Seçim)
Cinsiyet
 (0 Seçim)
Çalışma Şekli
 (0 Seçim)
Tarih
 (0 Seçim)
Diğer Seçenekler
(0 Seçim)
marker

İstanbul Freze Operatörü iş ilanları

İstanbul'da Freze Operatörü Arayanlar

En yeni İstanbul Freze Operatörü iş ilanları ve eleman ilanlarına Herkesten Önce Sen Başvur!

İstanbul Anadolu ve İstanbul Avrupa yakasındaki iş ilanlarını da inceleyebilirsiniz.

İstanbul Freze Operatörü İş İlanları

Freze; plastik, çelik, alüminyum ya da metalden oluşan malzemeleri işleyerek imalat parçaları üretimi yapan makinedir. Freze operatörü ise freze makinesini çalıştırıp ve bakımını yapan kişidir. İstanbul freze operatörü ilanları ile İstanbul’da aradığınız işi kolaylıkla bulabilirsiniz. Freze operatörü sektöre bağlı olarak frezleme işlemini yapabilir, makine parçalarını demonte edebilir. İş tanımı gerekli ekipmanı kullanmaktır. Malzemeleri yüklemeden önce, freze makinesini doğru ayarlamak için CAD tarımlarını ya da planların okunması gerekir. Ayrıca makinenin temiz tutulması, öğütme işleminden sonra arta kalan kullanılabilir malzemeyi çıkartarak geri dönüştürülmesi gerekir.

Freze operatörü olmak için Endüstri Meslek Liselerinin Torna Tesviye bölümünden mezun olmanız gerekir. CNC Freze operatörü olmak için de Mesleki ve Teknik liselerin Makine Teknolojisi bölümünden mezun olunması gerekir. CNC operatörlük eğitimi almak zorunludur. Mesleki yeterlilik belgesi alma şartı da vardır. CNC freze operatörlüğü yapmak için 18 yaşını doldurmuş olmak, CNC eğitimlerini tamamlayarak CNC belgesini almak gereklidir. İstanbul freze operatörü yeni iş ilanlarına bakarak kendinize en uygun freze operatörlüğü işini bulabilirsiniz.

İstanbul’da Freze Operatörü İş İmkanları Nelerdir?

Freze operatörü mesleğindeki ustalık, çok çeşitli kariyer geliştirme fırsatları sunar. Bunlardan ilki kalfalıktır. Organizasyon becerilerine, liderlik yeteneklerine ve yüksek öğrenim yeterliliğine sahip olmak ileride uzmanlık arttıkça üst düzey yönetim elde etmenizi sağlayacaktır. Freze operatörleri imalathanelerin kalıphane bölümünde çalışır. Konveyör mekanik taşıma aracı firmalarında, plastik metal sanayi ve imalat sanayide iş imkanları sağlar. Gelecekte daha üst rollerde görev almak için şansınızı artırmak istiyorsanız endüstriyel teknoloji, tarım ya da imalat alanında bir lisans derecesi yapmalısınız.

İstanbul Freze Operatörü İş İlanlarında Aranan Özellikler Nelerdir?

Freze operatörü, kullanacağı makine ile ilgili her türlü bilgiye sahip olmalıdır. Teknolojik süreci ve ekipmanı anlamalı, durumu analiz etmeli, ekipman hatalarını ortadan kaldırmak için bağımsız kararlar verebilmeli ve ürünün kalitesini iyileştirmek için öğütme aşamasında gerekli ayarlamaları yapabilmelidir. Freze operatörlüğü sorumluluk gerektiren bir iştir. Mesleki bilgi ve kişisel nitelik önemlidir. Teknolojiyi bilmeli, anında karar verebilme yeteneği olmalı, disiplinli ve sorumluluk bilinciyle çalışması gerekir.

İstanbul ilinde çalışmak isteyenler için İstanbul Freze Operatörü iş ilanları bay ilanı için askerlik hizmetini yerine getirmiş olmak şartı aranır. Diğer ilanlarda aranan genel özelliklere bakacak olursak;

 • Endüstri meslek lisesi torna tesviye bölümü mezunu,
 • Freze, matkap ve torna kullanabilen,
 • CNC Freze Operatörlüğü için CNC belgesine sahip,
 • Yoğun iş temposuna dayanıklı,
 • Sorumluluk sahibi, dikkatli, özenli çalışan, iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uyan,
 • Üretim/montajda deneyimli,
 • Takım çalışmasına yatkın,
 • Vardiya usulü ya da işletmenin durumuna göre tam zamanlı çalışabilecek,
 • Teknik resim okuyabilen,
 • Matematik yeteneği, fiziksel dayanıklılığı olan,
 • Mikrometre gibi ölçüm cihazlarını okuyabilme özelliklerine sahip olmalıdır. Freze operatörü olarak kadınlar da iş bulabilir. Yaş kriteri olarak 18 yaş üstü 55 yaş aralığında olması gerekir.

Freze operatörünün görevleri;

 • Delme, cilalama, presleme, kesme ve presleme ile hammaddeleri yeniden şekillendirmek için makine kullanmak,
 • Çalışma alanının düzenli ve güvenli tutulmasını sağlamak için malzeme yeniden şekillendirme işleminden sonra kalan artıkların temizlenmesi,
 • Hammaddelerin kalitesi ile ilgili bir sorun varsa bunu amirlerine bildirmek,
 • Fabrika çalışanlarının düzenlemelere ve güvenlik kurallarına uymasını sağlamak,
 • İşlenen hammadde miktarı ya da freze ekipman ayarları gibi değişkenleri ayarlayarak frezenin dönemsel üretim hedeflerine ulaşmasını sağlamak,
 • Hammaddelerin kalite standartlarına uyduğundan emin olmak için yeniden şekillendirmeden önce inceleme yapmak.

İstanbul’da Freze Operatörü Arayan Firmalar ve Sektörler Nelerdir?

Freze operatörü arayan firmalar ve sektörler;

 • Makine sanayi,
 • Tarım işletmeleri,
 • Otomotiv sanayi,
 • Kalıp firmaları
 • İmalat sektörü,
 • Konveyör firmaları,
 • Medikal/imalat sanayi gibi firma ve sektörlerdir.

Bu sektörlerde freze operatörü olarak çalışmak istiyorsanız, Eleman.net sizin için uygun işi kolaylıkla bulabileceğiniz bir yerdir. İstanbul freze operatörü iş ilanları ile İstanbul’da pek çok eleman arayan firmaya kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İstanbul Freze Operatörü İş İlanlarına Nasıl Başvurabilirim?

Freze operatörlüğü iş ilanlarına başvurmadan önce, sizden istenen nitelikleri çok iyi anlamanız gerekir. İlanları dikkatli okumalı ve ayrıntılara dikkat edilmelidir. İstenen kriterlere uyduğunuzu düşünüyorsanız, sizinle aynı ilana başvuracakların sayısını düşünerek hızlı, ama emin adımlar atmanız gerekir. Güncel İstanbul freze operatörü iş ilanları en son ilanların, iş arayanlarla buluştuğu ilanlardır ve bu ilanlarda size en uygun olanına başvurmalısınız. İstediğiniz işe başvurmak için Eleman.net size çok kolay başvurma imkanları sağlar.

Gizle Devamını Göster

İstanbul Freze Operatörü Sık Sorulan Sorular

İstanbul Freze Operatörü İşinde Terfi Alabilir mi?

Freze operatörü, eğer işte çalışırken bir lisans derecesi yapmışsa, sorumluluklarını yerine düzenli getiriyorsa ve iş yerinde verimli olacağına inanılıyorsa departman yöneticisi konumuna gelebilir.

İstanbul Freze Operatörü Çalışma Saatleri Nasıldır?

Freze operatörleri çalışma saatleri, sektöre ve iş yerine göre değişiklik gösterir. Bazı iş yerleri tam zamanlı çalışırken, bazı iş yerleri de vardiyalı sistemde çalışmaktadır. Hafta sonları çalışma olmasa da acil durumlarda hafta sonu mesaisi yapılabilir.

İstanbul Freze Operatörü Olmak için Eğitim Zorunlu mudur?

Freze operatörlüğü, teknik bilgi gerektiren bir iştir. Matematik ve fizik gibi konuları bilmeniz, mekanik konulardan anlamanız gerekir. Tehlikeli işler sınıfına girdiği için eğitim alınmadan yapıldığında herhangi bir aksilik durumunda bir sakatlık yaşanabilir. Bu yüzden freze operatörlüğü için eğitim almak zorunludur.

Gizle
Devamını Göster

İstanbul İş İlanları

İstanbul'da iş arıyorsan hemen özgeçmiş oluştur firmalarla mesajlaşmaya başla, video özgeçmişinle oturduğun yerden iş bul.

Özgeçmiş Oluştur

İstanbul'da İş mi Arıyorsunuz?

İstanbul'da İş Mi Lazım?

İstanbul Avrupa ve İstanbul Anadolu iş ilanlarına eleman.net ile iş başvurusu yap. İş arama formunu kullanarak İstanbul'da istediğin ilçedeki, istediğin alanlardaki iş ilanlarına ulaşabilirsin. Video Özgeçmiş oluştur, oturduğun yerden iş bul. Aradığın işe daha hızlı kavuşmak için hemen şimdi video özgeçmişini oluştur.

İstanbul'da yeni yayınlanan iş ilanlarından haberin olmasını istiyorsan, hemen özgeçmiş oluştur. Sana uygun ilanları eposta adresine ve mobil bildirim izni verirsen, telefonuna göndereceğiz. Gönderiğimiz İstanbul Freze Operatörü iş ilanları arasından, kendine uygun olanlara hemen iş başvurusu yap. Mayıs 2024 tarihindeki eleman arayan firmaların ilanları arasında arama yaparak kendine uygun ilanları görebilirsin. "Yakınımdaki Ara" özelliğiyle yakınındaki ilanlara daha kolay ulaşabilirsin.

Favori İş İlanları

Seçtiğiniz iş ilanlarını favorilerinize ekleyebilirsiniz. İş başvurusu yapmak için daha sonra kullanabilirsiniz.

Aradığınız "İstanbul Freze Operatörü" İlanını Hemen Bulun!

400 Bin firma ve 20 Bin aktif iş ilanı ile her sektörden iş ilanı Eleman.net'te. Hemen özgeçmişinizi oluşturun, ilanları inceleyin, başvurunuzu yapın ve aradığınız işe ulaşın.

Hemen Özgeçmiş Oluştur