Pozisyon
 (1 Seçim)
Grafiker
Bölüm
 (0 Seçim)
Sektör
 (0 Seçim)
Cinsiyet
 (0 Seçim)
Çalışma Şekli
 (0 Seçim)
Tarih
 (0 Seçim)
Diğer Seçenekler
(0 Seçim)
marker

İstanbul Grafiker iş ilanları

İstanbul'da Grafiker Arayanlar

En yeni İstanbul Grafiker iş ilanları ve eleman ilanlarına Herkesten Önce Sen Başvur!

İstanbul Anadolu ve İstanbul Avrupa yakasındaki iş ilanlarını da inceleyebilirsiniz.

İstanbul Grafiker İş İlanları

Grafikerler ürün ya da hizmet satışı yapan bütün firmalarda görev alabilir. Bağlı bulundukları kurumun bütün görsel tasarıma dair işleriyle ilgilenen bu elemanlar fotoğraf, web siteleri ve reklam tasarımı gibi farklı pek çok alanda hizmet verir. İstanbul çok sayıda firmaya ev sahipliği yapan bir şehir olduğu için burada grafiker olarak iş bulmak oldukça kolaydır. İstanbul grafiker iş ilanları sayesinde aradığınız kriterlerdeki işlere pratik bir şekilde ulaşmanız mümkün hale gelir. Bu ilanlara baktığınız zaman kendi mesleki geçmişinize hitap eden seçenekleri bulabilirsiniz. Çünkü kimi firmalar bünyelerinde uzun süre deneyim kazanmış elemanları çalıştırmak isterken kimileri de yeni mezun adayları yetiştirilmek üzere tercih eder. Dolayısıyla her deneyim seviyesinden grafiker, kariyerinde ilerleme fırsatına sahip olabilir. Siz de Eleman.net’te yayınlanan grafiker iş ilanlarını inceleyerek beklentilerinize hitap eden alternatiflere başvuru yapabilir, hayallerinizdeki işi bulabilirsiniz.

İstanbul’da Grafiker İş İmkanları Nelerdir?

İstanbul’da hemen hemen her alanda faaliyet gösteren çok sayıda şirket yer alır. Bu şirketler sundukları hizmetleri geliştirebilmek ve daha geniş bir portföy edinebilmek için görsel tasarım kısmına ağırlık verir. Grafikerler de bu noktada ihtiyaç duyulan elemanlardır. Neredeyse bütün şirketler web sitesi tasarımlarını zenginleştirmek, geliştirdikleri oyun yazılımlarını şık hale getirebilmek, sosyal medya hesaplarındaki paylaşımlarına yeni bir soluk getirmek için grafiker alımı yapar. Bu nedenle İstanbul grafiker iş ilanları oldukça fazladır ve geniş bir istihdam alanı mevcuttur.

İstanbul Grafiker İş İlanlarında Aranan Özellikler Nelerdir?

İstanbul grafiker iş ilanları bay ve bayan adayların mesleklerinde yeni bir basamağa atlamalarına yardımcı olur. İlanlar, adaylarda aranan bazı özellikleri içerir. Bu özellikler ise aşağıdaki gibidir:

  • Adaylar, üniversitelerin Mimarlık, Tasarım, Sanat ve Güzel Sanatlar fakültelerindeki iki yıllık Grafik Tasarım bölümlerinden mezun olmalıdır.
  • Grafikerler ışık, renk, doku ve perspektif gibi konularda detaylı bir şekilde bilgi sahibi olmalıdır ve bu bilgileri çizimlere uygulayabilmelidir.
  • Adayların matbaacılık bilgisinin bulunması da aranan özelliklerden biridir. Baskı aşamasında reklendirme bilgisine sahip olmalı, renk tonlarının canlı görünmesini sağlamalıdır.
  • Tasarımlar Illustrator, Photoshop gibi programlar kullanılarak oluşturulur. Bu nedenle bilgisayardaki tasarım programlarını aktif bir biçimde kullanabilmelidir.
  • Grafikerler tasarım ile alakalı süreçleri yönettiği için yaratıcılığının yüksek olması en önemli özellikler arasında yer alır.
  • Adayların animasyona, illüstrasyona ve tipografiye dair donanım sahibi olması, tercih edilme ihtimallerini artıran niteliklerdendir.

İstanbul’da Grafiker Arayan Firmalar ve Sektörler Nelerdir?

İstanbul’da görsel tasarım ihtiyacı duyan ya da sosyal medya departmanında yeni bir soluk arayan firmalar, bünyelerinde çalıştırabilecekleri profesyonel grafikerler arar. Neredeyse her sektörden firmada grafikerlere ihtiyaç vardır. Grafikerlik mesleğini icra etmek isteyen kişiler ambalaj sektöründe görev alabilir. Ambalajların tasarımlarını en ideal şekilde yapar ve üzerindeki yazıları uygun boyutlara, konumlara yerleştirir. Tekstil de yaratıcılıklarına ihtiyaç duyulan önemli sektörler arasındadır. Bunun dışında grafikerler sinema ve TV, matbaa, görsel basım, reklam ajansları, yazılı basım sektörlerinde faaliyet gösteren şirketlerde görev alabilir. İstanbul grafiker yeni ilanları inceleyerek siz de aradığınız işi kısa sürede bulabilirsiniz.

İstanbul Grafiker İş İlanlarına Nasıl Başvurabilirim?

Grafikerlik yapmak isteyen kişiler İstanbul’da iş bulabilmek için Eleman.net’te yayınlanan ilanları düzenli bir şekilde takip edebilir. Web sitesine girerek ya da uygulamasını indirerek güncel İstanbul grafiker iş ilanları arasından size uygun seçeneklere ulaşabilirsiniz. Bunun için arama kısmında grafiker iş ilanları yazmanız gerekir. Ayrıca filtreleme yapmanız da mümkündür. Şehir tercihinizi İstanbul olarak işaretleyebilir ve ilçe tercihlerinizi belirleyebilirsiniz. Bununla birlikte istediğiniz çalışma şeklini seçebilir ve grafiker olarak ne kadar süre görev aldığınızı, deneyim sürenizi işaretleyebilirsiniz. Böylece karşınıza çıkan listede size en çok hitap eden alternatifleri görebilirsiniz. İstediğiniz ilanları favorilerinize ekleyerek sonradan inceleyebilirsiniz. Başvuru yapmak istediklerinizin ise ilan sayfasına giderek en alt kısma inebilir, “başvur” butonuna basarak başvurunuzu iletebilirsiniz.

Gizle Devamını Göster

İstanbul Grafiker Sık Sorulan Sorular

Grafikerlerin Çalışma Koşullar Nasıldır?

Genel olarak ofis içinde çalışırlar. Ancak hybride ve uzaktan çalışma sistemini benimseyen kurumlarda daha rahat bir çalışma ortamı söz konusu olur. Hibrit sistemde haftanın bazı günlerinde evden, bazı günlerinde ofisten çalışırsınız. Uzaktan çalışmada ise her gün evinizden ya da dilediğiniz herhangi bir yerden çalışabilirsiniz. Mesai saatleri, şirketlerin belirledikleri politikalara göre farklılık gösterir. Bununla birlikte grafikerler genel anlamda yoğun bir tempoda çalışır.

Grafiker Olmak İçin Hangi Eğitimleri Almak Gerekir?

Grafiker olmak için üniversitelerin 2 yıllık Grafik Tasarım ön lisans programlarını tamamlamak önemlidir. Ancak ön lisans diplomanız yoksa ve tasarıma ilgiliyseniz, bu alanda yetenekliyseniz, birçok eğitim alarak meslek hayatına başlangıç yapmanız mümkündür. Bunun için tasarımda kullanılan yazılımları ve dizgi programları, yayıncılık ve matbaacılık, animasyon, tipografi, illüstrasyon, ışık, desen, doku, renk, perspektif konularında eğitim veren kurslara katılabilirsiniz.

Grafikerlerin Görevleri Nelerdir?

Grafikerler, tasarım yaptıkları kurumun tasarıma dair beklentilerini anlar. Tasarımın kullanıldığı mecraların özelliklerini tanır ve gerekliliklerini benimser. Müşterisinden almış olduğu talimatlara tasarım bakımından bir yorum yapar ve bunun geliştirilmesi için çeşitli önerilerde bulunur. Bununla birlikte hem özgün hem de yaratıcı fikirler üretir. Grafikerler sipariş edilmiş içeriği zamanında teslim etmekle yükümlüdür. Ayrıca müşteri tarafından herhangi bir revizyonun iletilmesi halinde gerekli düzeltmeleri son teslim tarihine kadar tamamlar. Bunun dışında grafikerler tasarım yaparken birçok yazılım ve programdan yararlanır. Dolayısıyla bu sistemlere hakimdir. Alanındaki yenilikleri, gelişmeleri her an takip eder ve bünyesinde hizmet verdiği kurumun gelişmesine katkı sağlar. Bu sayede kendisi de donanım açısından ilerler.

Gizle
Devamını Göster

İstanbul İş İlanları

İstanbul'da iş arıyorsan hemen özgeçmiş oluştur firmalarla mesajlaşmaya başla, video özgeçmişinle oturduğun yerden iş bul.

Özgeçmiş Oluştur

İstanbul'da İş mi Arıyorsunuz?

İstanbul'da İş Mi Lazım?

İstanbul Avrupa ve İstanbul Anadolu iş ilanlarına eleman.net ile iş başvurusu yap. İş arama formunu kullanarak İstanbul'da istediğin ilçedeki, istediğin alanlardaki iş ilanlarına ulaşabilirsin. Video Özgeçmiş oluştur, oturduğun yerden iş bul. Aradığın işe daha hızlı kavuşmak için hemen şimdi video özgeçmişini oluştur.

İstanbul'da yeni yayınlanan iş ilanlarından haberin olmasını istiyorsan, hemen özgeçmiş oluştur. Sana uygun ilanları eposta adresine ve mobil bildirim izni verirsen, telefonuna göndereceğiz. Gönderiğimiz İstanbul Grafiker iş ilanları arasından, kendine uygun olanlara hemen iş başvurusu yap. Mayıs 2024 tarihindeki eleman arayan firmaların ilanları arasında arama yaparak kendine uygun ilanları görebilirsin. "Yakınımdaki Ara" özelliğiyle yakınındaki ilanlara daha kolay ulaşabilirsin.

Favori İş İlanları

Seçtiğiniz iş ilanlarını favorilerinize ekleyebilirsiniz. İş başvurusu yapmak için daha sonra kullanabilirsiniz.

Aradığınız "İstanbul Grafiker" İlanını Hemen Bulun!

400 Bin firma ve 20 Bin aktif iş ilanı ile her sektörden iş ilanı Eleman.net'te. Hemen özgeçmişinizi oluşturun, ilanları inceleyin, başvurunuzu yapın ve aradığınız işe ulaşın.

Hemen Özgeçmiş Oluştur