Pozisyon
 (1 Seçim)
Muhasebe Elemanı
Bölüm
 (0 Seçim)
Sektör
 (0 Seçim)
Cinsiyet
 (0 Seçim)
Çalışma Şekli
 (0 Seçim)
Tarih
 (0 Seçim)
Diğer Seçenekler
(0 Seçim)
marker

İstanbul Muhasebe Elemanı iş ilanları

İstanbul'da Muhasebe Elemanı Arayanlar

En yeni İstanbul Muhasebe Elemanı iş ilanları ve eleman ilanlarına Herkesten Önce Sen Başvur!

İstanbul Anadolu ve İstanbul Avrupa yakasındaki iş ilanlarını da inceleyebilirsiniz.

İstanbul Muhasebe Elemanı İş İlanları

Muhasebe, şirketlerin ana departmanlarından biridir. Dolayısıyla faaliyet gösterilen sektör fark etmeksizin her şirkette bu departmanda çalışacak elemanlara ihtiyaç vardır. Bu noktada İstanbul, iş merkezi olması nedeniyle muhasebe alanında iş arayışı bulunan kişilere büyük bir istihdam sağlar. İstanbul muhasebe elemanı iş ilanları incelendiği zaman belirtilen kriterler arasında deneyim dikkat çeker. Kıdemli ve meslek hayatında uzun zaman geçirmiş adayların yanı sıra kariyerine yeni başlayacak, deneyimsiz adaylara da ihtiyaç duyulduğu görülür. Böylece yeni mezunlar deneyim kazanabilir ve mesleklerini çok daha yakından tanıma fırsatı bulabilir. İlanlarda farklı çalışma şekillerinden bahsedildiğini görmeniz mümkündür. Bazı şirketler tam ya da yarı zamanlı muhasebe elemanına ihtiyaç duyarken bazıları serbest zamanlı adaylar arar. Dolayısıyla günlük yaşantınıza en uygun şekilde çalışmanız mümkün olur. İstanbul’daki bütün muhasebe elemanı iş ilanlarına Eleman.net ayrıcalığıyla ulaşabilir ve saniyeler içinde başvuru yapabilirsiniz.

İstanbul’da Muhasebe Elemanı İş İmkanları Nelerdir?

Muhasebe elemanları, her sektörden firmada çalışabilir. Çünkü her bir firmanın muhasebe işlemlerini yürütebilmek için elemana ihtiyacı vardır. Dolayısıyla bütün sektörlerde görev alabilirsiniz. Bu alanda kariyer yapmak isteyen kişilerin özel sektörün yanı sıra devlet kurumlarında görev alması da mümkündür. Belirtilen koşulları sağladığınız takdirde geniş bir istihdam alanından yararlanabilirsiniz. Bunun dışında muhasebe elemanları farklı pozisyonlarda çalışabilir. Önceki deneyimlerine göre ön muhasebe elemanı, muhasebe yardımcısı, muhasebe sorumlusu olarak görev alabilir. Bütün işe alımları görebilmek için siz de Eleman.net’teki İstanbul muhasebe elemanı ilanları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul Muhasebe Elemanı İş İlanlarında Aranan Özellikler Nelerdir?

İstanbul muhasebe elemanı iş ilanları bay ve bayan adaylar için bazı kriterler içerir. Muhasebe elemanlarında aranan bu kriterlerden bazıları şu şekildedir:

  • Muhasebe elemanları etkin bir sözlü ve yazılı iletişim yeteneğine sahip olmalıdır.
  • Matematiksel becerileri yüksek olan adayların tercih edilme ihtimali oldukça yüksektir.
  • Muhasebe elemanı olarak çalışmak isteyen kişiler MS Office programlarını etkin bir şekilde kullanabilmelidir.
  • Çözüm odaklı yaklaşıma sahip olmalıdır. Problemler karşısında pratik çözümler üretebilmelidir.
  • Farklı departmanlarla koordine olarak çalışıldığı için ekip çalışmasına yatkın olmalıdır.
  • Detay odaklı ve dikkatli bir şekilde çalışmalıdır.
  • Sorumluluk sahibi olmalıdır ve disiplinli çalışmalıdır.
  • Logo, Netsis gibi muhasebe programlarını etkin bir şekilde kullanabilmelidir.
  • Yoğun tempoda çalışabilmeli ve stresi yönetebilmelidir.

İstanbul’da Muhasebe Elemanı Arayan Firmalar ve Sektörler Nelerdir?

İstanbul muhasebe elemanı yeni ilanlara bakıldığı zaman pek çok sektörden firmaların muhasebe elemanı arayışında olduğu dikkat çeker. Bu sektörler arasında otomotiv, tekstil, gıda, yapı, hizmet, yazılım, eğitim ve daha birçok seçenek yer alır. Dolayısıyla muhasebe elemanları her alanda çalışma fırsatına sahiptir. Böylelikle kendilerini geliştirme ve farklı sektörleri tanıma olanakları mevcut olur. Geniş bir istihdam alanı sunulduğu için muhasebe elemanları rahat bir şekilde hayallerindeki işi bulabilir. Bunun dışında kamuda da görev almaları mümkündür. Muhasebe elemanları belirtilen sınavlara katılarak ve istenen belgeleri bulundurarak devlet kurumlarında da çalışabilir.

İstanbul Muhasebe Elemanı İş İlanlarına Nasıl Başvurabilirim?

Muhasebe elemanı olarak çalışmak isteyen kişiler, internet üzerinde birçok ilana başvuru yapabilir. Bunun en pratik yolu Eleman.net’i tercih etmektir. Eleman.net’te yayınlanan güncel İstanbul muhasebe elemanı iş ilanları arasında birçok seçeneğe göz atabilirsiniz. Filtreleme özelliğini kullanarak konum, çalışma şekli, deneyim ve daha pek çok parametreyi belirleyebilirsiniz. Bu sayede size en uygun iş ilanlarının listelenmesini sağlayabilirsiniz. Başvurmak istediğiniz pozisyonları belirledikten sonra ilan sayfasına gidebilirsiniz. Akabinde ise sayfanın en altına inerek ‘başvur’ seçeneğine basabilirsiniz. Böylelikle başvurunuz ilgili şirkete iletilmiş olur. Ayrıca daha sonra başvurmak istediğiniz ilanları kaybetmemek için favorilerinize ekleyebilirsiniz.

Gizle Devamını Göster

İstanbul Muhasebe Elemanı Sık Sorulan Sorular

Muhasebe elemanlarının çalışma koşulları nasıldır?

Muhasebe elemanları genel anlamda ofis içinde çalışır. Çalışma koşulları, bünyesinde görev aldıkları firmaya göre farklılık gösterir. Bu koşullar ilanlarda belirtilir. Mesai saatleri hafta içi olan şirketler kadar cumartesi günü çalışan şirketler de mevcuttur. Bununla birlikte muhasebe elemanları ay ve yıl sonlarında yoğun tempolu ve stresli bir ortamda çalışır.

Muhasebe elemanı olmak için gereken belgeler nelerdir?

En az lise mezunu olmak gerekir. Bununla birlikte üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak da önemlidir. Ön muhasebe, maliye gibi bölümlerde hem iki yıllık hem de dört yıllık eğitim sonunda alınan diploma ile adaylar iş hayatına başlangıç yapabilir. Bunun dışında devlet kurumlarında ve çeşitli özel kurumlarda sertifika programlarına katılım sağlanabilir. Genel Muhasebe sertifika programı sonrasında sertifika almaya hak kazanan kişiler de muhasebe elemanı olarak çalışmaya başlayabilir.

Muhasebe elemanının görevleri nelerdir?

Muhasebe elemanları, görev aldıkları kurumdaki aylık finansal raporların hazırlanmasında rol alır. Bütçe hazırlanması sırasında finans ve muhasebe departmanları ile koordine olarak çalışır. Hem iç hem de dış mali tabloları hazırlar. Genel muhasebe görevleriyle birlikte banka mutabakatını gerçekleştirir. Mali beyan, muhasebe kayıtları gibi raporların prosedüre uygun olacak şekilde hazırlanmasını sağlar. Şirkette çalışanların bordro, prim hesaplamalarını yapar. Fatura kesme işlemlerinin, tahsilatların kontrolünü sağlar. Aylık, yıllık kapanış raporlarını hazırlar. Yeni mevzuatlardan haberdar olabilmek için alanındaki gelişmeleri takip eder. Gelir tablosunun, bilançonun işlenmesine yardımcı olur. Bilgilerin anında erişilebilir olması ve aynı zamanda da güncel olması için veri tabanında yer alan finansal bilgileri düzenli bir şekilde günceller.

Gizle
Devamını Göster

İstanbul İş İlanları

İstanbul'da iş arıyorsan hemen özgeçmiş oluştur firmalarla mesajlaşmaya başla, video özgeçmişinle oturduğun yerden iş bul.

Özgeçmiş Oluştur

İstanbul'da İş mi Arıyorsunuz?

İstanbul'da İş Mi Lazım?

İstanbul Avrupa ve İstanbul Anadolu iş ilanlarına eleman.net ile iş başvurusu yap. İş arama formunu kullanarak İstanbul'da istediğin ilçedeki, istediğin alanlardaki iş ilanlarına ulaşabilirsin. Video Özgeçmiş oluştur, oturduğun yerden iş bul. Aradığın işe daha hızlı kavuşmak için hemen şimdi video özgeçmişini oluştur.

İstanbul'da yeni yayınlanan iş ilanlarından haberin olmasını istiyorsan, hemen özgeçmiş oluştur. Sana uygun ilanları eposta adresine ve mobil bildirim izni verirsen, telefonuna göndereceğiz. Gönderiğimiz İstanbul Muhasebe Elemanı iş ilanları arasından, kendine uygun olanlara hemen iş başvurusu yap. Haziran 2024 tarihindeki eleman arayan firmaların ilanları arasında arama yaparak kendine uygun ilanları görebilirsin. "Yakınımdaki Ara" özelliğiyle yakınındaki ilanlara daha kolay ulaşabilirsin.

Favori İş İlanları

Seçtiğiniz iş ilanlarını favorilerinize ekleyebilirsiniz. İş başvurusu yapmak için daha sonra kullanabilirsiniz.

Aradığınız "İstanbul Muhasebe Elemanı" İlanını Hemen Bulun!

400 Bin firma ve 20 Bin aktif iş ilanı ile her sektörden iş ilanı Eleman.net'te. Hemen özgeçmişinizi oluşturun, ilanları inceleyin, başvurunuzu yapın ve aradığınız işe ulaşın.

Hemen Özgeçmiş Oluştur