İstihdam Haberleri: Mart Ayı Kamu Personel Alımı


Türkiye genelinde kamu kurumları memur ve işçi alımları için yeni fırsatlar sunmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı liderliğinde, Resmi Gazete ve İŞKUR aracılığıyla yapılan duyurularla, hem KPSS'li hem de KPSS'siz adaylar için binlerce pozisyon açıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasına göre kamuda özellikle 15 bin hemşire pozisyonu olmak üzere çeşitli alanlarda personel alımı gerçekleştirilecek. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ise 8 bin sözleşmeli personel alımı yapacak.

Mart Ayında Alım Yapacak Kurumlar

Kamu personel alımları, Türkiye genelinde istihdamı artırmak adına kritik bir rol oynamaktadır. Farklı kamu kurumları, bakanlıklar, üniversiteler ve belediyeler arasında gerçekleştirilen bu alımlar, çeşitli branşlarda binlerce kişiye iş imkanı sunmaktadır. Mart ayında alım yapacak bazı kurumlar şunlardır:

  • Selçuk Üniversitesi, Bartın Üniversitesi, Iğdır Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi gibi çeşitli üniversiteler de personel alımları gerçekleştirecek.
  • Sigortacılık ve Özel Emeklilik ve Düzenlemesi Kurumu, İçişleri Bakanlığı, Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Mersin Üniversitesi de sözleşmeli personel alımı için başvuruları kabul edecek.
  • Kültür ve Turizm Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Türk Standartları Enstitüsü gibi kurumlar da farklı pozisyonlarda personel alacak.

İŞKUR, KPSS’siz Personel Alımı Yapıyor

Ayrıca İŞKUR, KPSS’siz personel alımları için başvuru toplamaya devam ediyor. Türkiye İş Kurumu, farklı illerde ofis çalışanları için 1.100 kişilik iş ilanı yayınladı. Başvurular, en az ortaöğretim mezunu ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma koşullarını sağlayan adaylar tarafından yapılacak. İŞKUR iş ilanlarına esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden başvuru yapılabilecek.

Başvuru Tarihleri ve Detaylı Bilgiler

Kamu personel alımları, iş arayanlar için önemli birer fırsat sunuyor. Mart ayında yapılacak olan bu alımlar, çeşitli kurumlar aracılığıyla gerçekleşecek. Başvuru tarihleri ve şartları için ilgili kurumların resmi duyurularını takip etmek önemlidir. Kamu alımları, istihdamın artırılması ve ekonomik kalkınmanın desteklenmesi adına önemli bir adım niteliği taşıyor.

Her Sektörden Binlerce İlan eleman.net’te

Türkiye genelinde istihdamın artırılması adına önemli bir rol üstlenen eleman.net’te her ay 180 farklı sektörde binlerce iş ilanı yayınlanıyor. İş arayanlar için güvenilir bir platform olan eleman.net, geniş iş ilanları yelpazesiyle lise mezunu adaylara çeşitli sektörlerde iş fırsatları sunuyor.

İstihdam Sorununa Çözüm

Özellikle güvenlik, perakende, gıda, hizmet sektörlerinde iş imkanı oldukça yüksek. Toplu personel alımı yapan firmalar her yüzlerce farklı pozisyon için iş ilanı yayınlıyor. Birkaç dakika içinde eleman.net’te özgeçmişinizi oluşturarak başvurularınızı yapabilirsiniz.

İçeriği Paylaşın

eleman.net'te her gün yüzlerce yeni iş ilanı yayınlanıyor. Hayalindeki işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur.

Hemen Özgeçmiş Oluştur

Eleman mı Arıyorsunuz?

400 Bin firma aradığı elemanı burada buldu. Hemen iş ilanınızı yayınlayın ve milyonlarca iş arayan adaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşın.

Hemen İlan Yayınla 0216 606 14 12

Bu siteyi kullanmadan önce verileriniz hakkında aydınlatma metnini, gizlilik ve üyelik koşullarını inceleyebilirsiniz.