KPSS Lisans Sınavı Ne Zaman ?


Kamu Personel Seçme Sınavı - Lisans (KPSS), kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilecek personel seçimini yapmak amacıyla yapılan bir sınavdır. ÖSYM tarafından yürütülen KPSS, lisans düzeyindeki adaylar için düzenlenmektedir. Sınav, genel kültür, genel yetenek ve alan bilgisi olmak üzere üç ana bölümden oluşmaktadır. 

Genel kültür ve genel yetenek bölümleri, adayların genel kültür seviyesini, Türkçe'yi doğru ve etkili kullanma yeteneklerini, mantıksal düşünme yeteneklerini ve sayısal problemleri çözme becerilerini ölçer. Alan bilgisi bölümü ise adayların mezun oldukları alana ilişkin bilgi düzeylerini değerlendirir. KPSS, kamu kurum ve kuruluşlarında memur, sözleşmeli personel, uzman yardımcısı ve benzeri kadrolara yerleştirme yapmak için kullanılır. Ayrıca öğretmenlik gibi özel alanlarda da kullanılan KPSS, kamu personel alımlarının büyük bir bölümünün temelini oluşturur.

2024 KPSS Lisans Sınavı Ne Zaman?

2024-KPSS Lisans (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri): 14 Temmuz 2024

2024-KPSS Lisans (Alan Bilgisi) 1. gün: 20 Temmuz 2024

2024-KPSS Lisans (Alan Bilgisi) 2. gün: 21 Temmuz 2024,

2024-KPSS Lisans Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT): 4 Ağustos 2024

Sınav Saatileri: 10.15

KPSS Eğitim Bilimleri Oturumu Saati: 14.45

İçeriği Paylaşın

eleman.net'te her gün yüzlerce yeni iş ilanı yayınlanıyor. Hayalindeki işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur.

Hemen Özgeçmiş Oluştur

Eleman mı Arıyorsunuz?

400 Bin firma aradığı elemanı burada buldu. Hemen iş ilanınızı yayınlayın ve milyonlarca iş arayan adaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşın.

Hemen İlan Yayınla 0216 606 14 12

Bu siteyi kullanmadan önce verileriniz hakkında aydınlatma metnini, gizlilik ve üyelik koşullarını inceleyebilirsiniz.