Sekreter Hakkında Sorular

  1. Meslekler ve Maaşlar
  2. Sekreter
  3. Sıkça Sorulan Sorular
Sekreter

Sekreter mesleğiyle ilgili en çok merak edilen soruların cevaplarına, meslekle ilgili güncel gelişmelere bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Tıbbi Sekreter Nasıl Olunur?

Tıbbi sekreter olmak için üniversitelerin iki yıllık Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik programından mezun olmak gerekmektedir. Ülkemizde 100’den fazla üniversitede bu bölüm bulunmaktadır.


Sekreter Olmak İçin Hangi Derslerimizin İyi Olması Gerekir?

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümlerine TYT puan türüne göre girilebilir. TYT, Temel Yeterlilik Testi anlamına gelmektedir. TYT sorularının yarısı Türkçe ve Matematik’ten oluşmaktadır. Temel seviyede Türkçe ve Matematik bilgisinin yeterli olması, sekreterlikle ilişkili Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümüne girmek için kritiktir.


Sekreter Olmak İçin Kaç Puan Gerekir?

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünün en güncel taban puanları 239,55'dir. Lisans programından mezun kişiler, Anadolu Üniversitesi’nin açık öğretim sisteminde bu bölüme sınavsız olarak başlayabilir.

eleman.net'te her gün güncel Sekreter ilanları yayınlanıyor. Sekreter olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur.

Hemen Özgeçmiş Oluştur

Sekreter olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz.

İş İlanı Yayınla

İş mi arıyorsunuz?

Yüz binlerce iş arayan aradığı işi Eleman.net'te buldu. Siz de hemen özgeçmişinizi oluşturun, iş ilanlarına başvuru yapın ve aradığınız işi kolayca bulun.

Hemen Özgeçmiş Oluştur

Bu siteyi kullanmadan önce verileriniz hakkında aydınlatma metnini, gizlilik ve üyelik koşullarını inceleyebilirsiniz.