Tır Şoförü Nedir?

  1. Meslekler ve Maaşlar
  2. Tır Şoförü
  3. Nedir?
Tır Şoförü

Tır Şoförü nedir? Tır Şoförü çalıştığı işletmelerde ne iş yapar? Tır Şoförü olmak için gerekenler ve merak edilen tüm soruların yanıtlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Tır Şoförü Nedir?, Nasıl Olunur?

Tır şoförü, tır kullanarak bir yükü belirli mesafelerde bir yerden başka bir yere taşıma becerisine sahip kişidir. Taşıdığı yükün bütün sorumluluklarını yol boyunca yerine getirmekle yükümlüdür. Tırın her türlü bakım işlerinden sorumludur. Tır şoförü olmak için, C sınıfı ehliyete sahip olmak aranılan en önemli özelliktir. 21 yaşını doldurmuş olmak ve en az ilkokul mezunu olmak gerekmektedir.

eleman.net'te her gün güncel Tır Şoförü ilanları yayınlanıyor. Tır Şoförü olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur.

Hemen Özgeçmiş Oluştur

Tır Şoförü İçin Şehir Dağılımı

Türkiye genelinde en çok Tır Şoförü ilanı verilen şehirler aşağıdaki gibidir. eleman.net'te birçok şehirdeki işletmenin güncel Tır Şoförü ilanlarına ulaşabilir ve iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

Şehir Yüzde
Kocaeli %22.4
İstanbul Anadolu %17.2
İstanbul Avrupa %17.2
Mersin %6.9
İzmir %5.2
Diğer %31

Tır Şoförü İçin Sektör Dağılımı

eleman.net verilerine göre en fazla Tır Şoförü arayan firmaların sektörel dağılımını göstermektedir.

Sektörler Yüzde
Lojistik %63
Nakliyat / Taşımacılık %23.9
Madencilik %2.2
Ulaşım %2.2
Plastik %2.2
Diğer %6.5

Tır Şoförü İçin Bölüm Dağılımı

Şirketler etkili ve verimli şekilde çalışabilmek için bölümlerden ve departmanlardan oluşur. Sektörden bağımsız olarak Tır Şoförü pozisyonundaki bireyler, istihdam yüzdelerine göre şirketlerin aşağıdaki bölümlerinde görev alır. Tır Şoförü mesleği için bölüm dağılımı aşağıdaki şekildedir.

Bölüm Yüzde
Lojistik %42.5
Nakliyat %27.5
Sevkiyat / Stok %10
Depo %7.5
Karayolu %2.5
Diğer %10

İş mi arıyorsunuz?

Yüz binlerce iş arayan aradığı işi Eleman.net'te buldu. Siz de hemen özgeçmişinizi oluşturun, iş ilanlarına başvuru yapın ve aradığınız işi kolayca bulun.

Hemen Özgeçmiş Oluştur

Bu siteyi kullanmadan önce verileriniz hakkında aydınlatma metnini, gizlilik ve üyelik koşullarını inceleyebilirsiniz.