İş Arayanların İzlemesi Gereken 5 Film!

Bugüne kadar iş dünyasını konu alan bir çok film çekildi ancak bazıları çalışma hayatımızda motive olmamıza, liderlik özelliklerimizi keşfetmemize, gerekirse hırslanmamıza hatta içimizdeki cesareti ortaya çıkarmamıza vesile oldu. İşte sizin için o filmleri derledik.                                                                                                                                                                                                    

Steve Jobs                                                                                                                                              

Oscar ödüllü senarist Aaron Sorkin tarafından yazılan ve yine Oscar ödüllü Yönetmen  Danny Boyle tarafından çekilen film, Apple şirketinin kurucusu olan Steve Jobs’ın başarı  dolu hayat hikayesini konu alıyor. Son yılların dâhisi olarak anlatılan Steve’in hiç bilmediğimiz özel hayatını, hırslarını ve çılgın fikirleri için verdiği mücadele konu alınıyor. 

 

 

Sosyal Ağ                                                                                                                          

Dünya da ve Türkiye’de de büyükten küçüğe herkesin kullandığı Facebook’un kurucusu  Mark Zuckenberg ve arkadaşlarının öyküsünü anlatan film, vizyona girdiği tarih olan  2010 yılında Dünya’da en çok izlenilen ilk 5 film arasında yerini aldı. Harvard Üniversitesi’nin yurt odasında başlayıp Silikon Vadisi’ne oradan da tüm Dünya’ya açılan Facabook’un arkasında yatan gerçekler ve oluşumunun öyküsü Mark Zuckenberg’den yola çıkılarak ele  alınıyor. 

 

 

 

 

Para Avcısı                                                                                                                         

Filmin yönetmenliğini Martin Scorsese’ın üstlendiği, senaryosu ise Jordan Belfort'un aynı    isimli otobiyografik romanından alınıp, Terence Winter tarafından beyaz perdeye uyarlanan bir komedi filmidir. Genç ve hırslı bir adamın insanları dolandırarak kısa sürede  milyoner olması ve aynı hızla harcaması sonucu gelişen olayları anlatan filmde,  iş dünyası ile ilgili mizah dolu ipuçlarına ulaşabilirsiniz. 

 

Umudunu Kaybetme                                                                                                                 


Will Smith’in ve öz oğlu Jaden Christopher Syre Smith’in başrolde yer aldığı film, bir baba-oğul hikayesi gibi görünse de esasında bir yandan da tamamen iş hayatı üzerine kurulu zorluklarla dolu, gerçek bir hikayeden uyarlanmış  bir film. Filmde başrol oyuncusu başına gelen talihsiz durumlarla başa çıkabilme kabiliyetini gösterirken her ne durumda olursa olsun umudunu kaybetmemenin ona vakti gelince çok fazla şey kazandıracağını bilir. Girişimcilikte de zor zamanların sabır ve azimle aşılması gerektiği düşünülürse film girişim dünyasına adım atmak isteyenler için izlenmesi gereken filmlerden biri olabilir.

 

 

 

Oyunun Sonu                                                                                                                            

Oyunun Sonu, 2008 finansal krizi henüz kendini göstermemişken, bir yatırım kuruluşundaki kilit oyuncuların etrafında geçen 24 saatlik süreci konu alan bir gerilim filmi… Daha işin başında bir analist olan Peter Sullivan, şirketlerinin batma riski altında olduğunu kanıtlayacak bir bilgiyi su yüzüne çıkarır. Bu bilgiyi kullanarak şirketi batmaktan kurtarmak ve hatta yükselişe geçmesini sağlamak mümkündür. Fakat bu göründüğü kadar kolay olmayacaktır. Şirket yetkilileri kendilerini alınması gereken finansal ve ahlaki kararlar kaosunda bulur. “Oyunun Sonu” tarafların siyahla beyaz kadar birbirinden ayrıldığı konular karşısında insan unsurunu inceleyen heyecanlı bir yapım.Bunu Okudunuz Mu?


Roche İlaç Türkiye'ye Yeni İK Direktörü
Roche İlaç Türkiye İnsan Kaynakları Direktörlüğü pozisyonuna Mine Sadıç getirildi. Roche İlaç Türkiye, İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevine şirkette uzun yıllardır insan kaynakları alanında görev yapan Mine Sadıç’ı atadı. Ekim ayı itibarıyla görevine başlayan Sadıç, 27 seneyi aşan Roche İlaç kariyerine 1991 yılında İnsan Kaynakları Sorumlusu olarak başladı. Mine Sadıç Kimdir? Avusturya Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İş İdaresi Bölümü mezunu olan Mine Sadıç, Roche İlaç bünyesinde bugüne kadar Roche Gebze Üretim Tesisi İnsan Kaynakları Müdürlüğü, EEMEA Learning Academy’de Eğitim Geliştirme Müdürlüğü ve son olarak da 2016 yılında atandığı Yetenek Yönetimi Müdürlüğü gibi çeşitli sorumlulukları başarıyla yürüttü.

Eleman mı Arıyorsunuz?

250 Bin firma aradığı elemanı burada buldu. Hemen iş ilanınızı yayınlayın ve milyonlarca iş arayan adaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşın.

Hemen İlan Yayınla 0216 606 14 12

Özgeçmiş Oluşturun!

Binlerce online iş fırsatı arasından, aradığınız işe hızlı ve kolay bir şekilde ulaşın.

icon
Yeni iş fırsatları, başvuru durumu ve firmadan gelen mesajlardan haberdar olmak ister misiniz?