Eleman.net ile Video Özgeçmiş Deneyimine Hazır mısın?

2005 yılından bu yana Türkiye genelinde firmaların aradığı nitelikli eleman ihtiyacını büyük bir özveri ve teknolojik altyapı ile gerçekleştiren Eleman.net, farklı sektörler için her türlü nitelikli adayı işverenlerle buluşturmaya devam ediyor.

Eleman.net’te yıllar içerisinde 1,5 milyon iş ilanına 50 milyon üzerinde başvuru gerçekleştirilerek, farklı sektörlerin ihtiyacı olan iş gücünü üst düzey profesyonellik ve sağlam teknolojik altyapı ile sağlamıştır.

Globalleşen dünyada gelişen dinamikleri ve teknolojiyi yakalamak, iş dünyası için zorunlu hale gelmiştir. Bu nedenle günümüzde farklı teknolojilerin sektörlerde sıklıkla kullanıldığını varsayabiliriz.

Eleman.net, bu gelişimlerin ışığında yepyeni bu hizmeti sunarak iş arayan adaylara 10 kata kadar öne çıkma imkanı sağlayan video özgeçmiş özelliği ile adayları ve işverenleri daha verimli ve hızlı bir iletişimde buluşturarak farklılık yaratıyor!

Video Özgeçmiş (Video CV)

Eleman.net klişelerin dışına çıkarak insan kaynakları alanının belirli eksikliklerine yönelik geliştirdiği yeniliklerle işverenleri ve iş arayanları video özgeçmiş ile tanıştırıyor!

Video Özgeçmiş ile Mülakatta Zaman Kaybetme Devri Sona Eriyor!

Günümüzün dijital gelişimine cevap niteliğinde olan bu hizmet ile adaylar, kendilerini (yazılı metinlerden) daha iyi ifade edebilecekleri 30 saniyelik video özgeçmiş özelliği sayesinde, istedikleri işi daha hızlı bulabilme imkanına sahip olacaklar. Ayrıca video özgeçmişe sahip olan adaylar olmayan adaylara oranla 10 kat daha hızlı iş bulabilmektedir.

Video Özgeçmiş ile birlikte şirketlerle canlı mesajlaşabileceğini ve bu mesajlaşma sonunda teklif alarak işe hemen başlayabileceğini biliyor muydun?”

Bu hizmet sadece eleman.net’te!

Peki, daha çok kişiye erişme şansına sahip olunabilecek bu harika özellik için neler yapmalısınız? Zamanınızı iyi değerlendirmeniz için video özgeçmiş özelliğinin kullanımının ve çekeceğiniz videonun ne kadar önemli olduğunu hatırlatmamıza gerek yok sanırım.

İşte özgeçmişinizi bir yıldız gibi parlatacak video özgeçmiş hakkında yapmanız gerekenler ile ilgili çeşitli bilgiler yazının bu bölümünde size yardımcı olacak!

Hazırsanız video özgeçmişi özelliği ile ilgili yapacaklarını anlatmaya başlayalım!

Video Özgeçmiş: Hayalinizdeki Kariyer İçin eleman.net’ten Profesyonel İpuçları

Öncelikle aklınızdan çıkarmamanız gereken bir ipucu vermekte yarar var. Profesyonel bir video özgeçmiş oluşturmanın en iyi yolu, kendinizi net bir şekilde ifade etmekten geçer. Bugün artık her seviye akıllı telefon bile en iyi görüntüyü alabileceğiniz kalitede videolar çekebilmektedir. O nedenle “kaliteli bir ekipmana sahip olmalı mıyım?” sorularını bir kenara bırakalım.

Bunu yapmak için hazırlıklarınızın olacağını unutmayın! Video özgeçmişin sizin için uygun olup olmadığını, profesyonel, güçlü yönlerinizi ve becerilerinizi vurgulayacak bir video özgeçmiş nasıl oluşturabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

 1. Kalıpların dışına çıkın!

  İletişim becerinizi ortaya çıkarın!

  Kişiliğini ve Özgüvenini parlat!

  Video esnasında birkaç deneme ile kendinizi test edin. Kalıpların içinde olan bir aday değil becerilerini gösteren bir aday olduğunuzu hissettirmelisiniz.
   
 2. Yaratıcılığınızı gösterin!

  30 saniyeniz olduğunu unutmamalısınız. Bu 30 saniye, hayatınızın geri kalanı için kısa bir özet gibi olacak.

  Bu nedenle tüm yaratıcılığınızı sergilemeyi unutmayın!
   
 3. Uzmanlığını konuştur!

  Hayat boyu hepimiz farklı şeyler yapmış olabiliriz. Önemli olan hangi konuda daha çok uzman olduğunuzu göstermektir.

  Yaptığınız ve yapacaklarınız hakkında anlatacaklarınızın oldukça önemli olduğunu unutmayın!
   

Peki, Neden Video Özgeçmiş Oluşturmalısınız?

Bugün birçok profesyonel dijital çağa ayak uydurmak için nasıl bir video özgeçmiş oluşturmuş? Aslında sorumuzun cevabını küçük bir araştırmayla rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Araştırdıklarınızdan gözlemleyebildiğiniz kadarıyla nasıl öne çıkmanız gerektiği bir şekilde kafanızda canlanmıştır diye umuyoruz.

Video özgeçmiş oluşturmak, görüştüğünüz şirkete yenilikçi olduğunuzu ve basmakalıp yollardan çıkmaya istekli olduğunuzu bildirmenin iyi bir yoludur. Özgeçmişinizi bir kelime belgesinin aksine bir video olarak biçimlendirerek, kutunun dışında düşünmek istediğinizi gösterebilirsiniz.

Video Özgeçmiş Nasıl Yapılır?

 1. Beyin Fırtınası!

  Bazı fikirleri not etmelisiniz. Videonuzu izleyenlere ne vermek istiyorsunuz? Bunu kimler izliyor? İzleyecek olan binlerce farklı firmayı düşünün. Özelliklerinizi öne çıkaracak bir konuşmaya hazır mısınız?
   
 2. Söylemek İstediklerini Kurgulamak Oldukça Önemli!

  Madde madde yazılmış bir planlama ile hareket etmek bazen en iyisidir. Böylece 30 saniye boyunca kaybolmuş hissetmeyecek ve “burada ne söylemem lazımdı?” gibi bir duruma düşmeyeceksiniz
   
 3. Rahat Bir Kayıt Ortamı

  Video özgeçmiş
  i kaydederken rahatlamaya çalışın ve kamerayla değil de bir kişiyle konuştuğunuzu hayal edin. Aydınlık ve ferah bir ortam hem izleyenler hem de sizin açınızdan daha iyi olacaktır.

  Video özgeçmiş sizi profesyonel olarak sunmakla kalmaz, aynı zamanda potansiyelinizin görünmesine de yardımcı olur.

Video Özgeçmiş Oluştururken Yapmanız ve Yapmamanız Gerekenler

Yapmanız Gerekenler

 • Kısa tut. Her şeyden önce 30 saniye süreniz olduğunu unutmamalısınız. Az ama öz bir şeyler vermeye çalışın!
 • Video özgeçmişinizde şirkete veya işe alım yöneticisine hitap edin. Video özgeçmiş ile kendinizi tanıtacak bir sürü şeyden bahsedebilirsiniz. Karşınızda hitap edeceğiniz kişinin hayatınızın bundan sonraki kısmında beraber çalışacağınız bir profesyonel olabileceğini unutmayın!
 • Kendin ol! Eşsiz olduğunuzu ve kişisel deneyimlerinizin ne kadar önemli olduğunu unutmamalısınız!
 • En sevdiğin iş kıyafetlerini giymelisin. Ne kadar iyi göründüğünüz oldukça önemlidir. Prezantabl görünmeyi unutmayın. Etkileyici bir giyim sayesinde kendine güven görüntünüz, potansiyel işvereniniz tarafından fark edilebilir.

Yapmamanız Gerekenler

 • Özgeçmişinizi okumak. Video özgeçmişi için bu sadece zaman kaybettirici değil, aynı zamanda da oldukça gereksizdir. Amaç, kağıt üzerinde olanları tekrarlamaksa o halde neden video özgeçmişi oluşturuyorsunuz?
 • Çok sesli bir ortamda kayıt. Çok sesli ve kalabalık bir ortamda çekim yapmayı düşünüyorsanız hemen vazgeçmelisiniz. Çünkü hem siz hem de karşı taraf bu durumdan oldukça rahatsız olacaktır.
 • Olmadığınız biri gibi davranmak. Video özgeçmiş ile İşvereninize doğru olmayan bilgiler vermek, ilerlemenin gerçek bir yolu değildir. İş deneyiminiz konusunda dürüst olun. Sadece işi almak için çabalarsanız, başlangıçta tüm gerçeği paylaşmadığınızı fark ettiklerinde neler olabileceğini hayal edin.

Artık Eleman.net sayesinde video özgeçmiş oluşturmaya oldukça hazırsınız. Yeni bir başlangıç yaparak sizi günümüzün teknolojisi sayesinde daha fazla öne çıkaracak bu yeni özelliği hemen şimdi deneyimleyin!

 

Hemen Özgeçmiş Oluştur

 Bunu Okudunuz Mu?


İşkur İstihdam Uzman Yardımcıları Arıyor
İŞKUR İstihdam Uzman Yardımcısı alımı kapsamında toplam 20 personel alacak. Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü ( İŞKUR) tarafından yayımlanan personel alım ilanı ile lisans mezunu 20 istihdam uzman yardımcısı alımı gerçekleştirecek. İŞKUR yayınladığı sınav duyurusu ile İstihdam Uzman Yardımcısı alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Alım iki grup halinde olacak.

Eleman mı Arıyorsunuz?

250 Bin firma aradığı elemanı burada buldu. Hemen iş ilanınızı yayınlayın ve milyonlarca iş arayan adaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşın.

Hemen İlan Yayınla 0216 606 14 12

Özgeçmiş Oluşturun!

Binlerce online iş fırsatı arasından, aradığınız işe hızlı ve kolay bir şekilde ulaşın.

eleman.net icon
Yeni iş fırsatları, başvuru durumu ve firmadan gelen mesajlardan haberdar olmak ister misiniz?