Ücretsiz İzin Maaş Desteği (1.177 TL)

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından Korona Virüs nedeni ile ücretsiz izne ayrılan çalışanlardan şartları uygun olanlara aylık 1.177 TL maaş desteği sağlanacağı duyuruldu.

Ücretsiz İzin Maaş Desteği

Hükümet tarafından koronavirüsü tedbirleri kapsamında geniş çaplı yeni önlemler alınmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde duyurulan ücretsiz maaş desteği hakkında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Bakan Albayrak, sosyal medya hesabından üzerinde yaptığı videolu açıklama ile ücretsiz maaş desteği başvuru şartları hakkında bilgi verdi. Albayrak, istenen şartları taşıyan kişilere aylık 1.177 lira ücretsiz maaş desteği sağlanacağı durduruldu. 

ÜCRETSİZ İZİN MAAŞ DESTEĞİNDEN KİMLER FAYDALANABİLİR?

Ücretsiz izne ayrılan ve Kısa Çalışma Ödeneğinden yararlanamayan çalışanlar ile 15 Mart sonrasında iş sözleşmesi feshedilen çalışanlara, ücretsiz izinde bulundukları veya işsiz kaldıkları süre kadar aylık 1.177 TL gelir desteği sağlanacak. 

Kısa çalışma ödeneğine bugüne kadar 200 binden fazla firma, 2 milyondan fazla çalışan kapsamında başvuruda bulundu. 700 bini onaylandı. Hükümet, koronavirüs salgınıyla mücadelede yeni kararlar içeren, 62 maddelik bir taslak metin hazırladı. Bu taslağa göre işten çıkarma yasaklanıyor. İşveren isterse işçiyi ücretsiz izne çıkartabilecek bu durumda işçiye günlük 39 lira 24 kuruş ödenecek. Bu yardımı alanlar çalıştırılması halinde işverene ceza kesilecek.

ÜCRETSİZ İZİN MAAŞ DESTEĞİ BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Ücretsiz izin maaş desteği başvurularının nasıl yapılacağı ile ilgili henüz bilgi verilmedi. Açıklamanın önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor.Bunu Okudunuz Mu?


Özgeçmiş / CV Hazırlama
Özgeçmiş (CV) Nedir? Özgeçmiş, insanın hayatını, kabiliyetlerini, yeteneklerini, iş yapma gücünü ve tecrübelerini ortaya koyan bir belgedir. Yani sizin bu güne kadar elde ettiğiniz deneyimlerin özetidir. Özgeçmişin amacı sizi iş görüşmesine ulaştırmaktır. Özgeçmişiniz sizin, yeteneklerinizi ve tecrübelerinizi çok iyi anlatmalı ve özgeçmişinizi okuyan kişiye "İşte aradığım kişi bu! " dedirtebilmelidir.

Eleman mı Arıyorsunuz?

250 Bin firma aradığı elemanı burada buldu. Hemen iş ilanınızı yayınlayın ve milyonlarca iş arayan adaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşın.

Hemen İlan Yayınla 0216 606 14 12

Özgeçmiş Oluşturun!

Binlerce online iş fırsatı arasından, aradığınız işe hızlı ve kolay bir şekilde ulaşın.

eleman.net icon
Yeni iş fırsatları, başvuru durumu ve firmadan gelen mesajlardan haberdar olmak ister misiniz?