Pozisyon
 (1 Seçim)
Hostes
Bölüm
 (0 Seçim)
Sektör
 (0 Seçim)
Cinsiyet
 (0 Seçim)
Çalışma Şekli
 (0 Seçim)
Tarih
 (0 Seçim)
Diğer Seçenekler
(0 Seçim)
marker

İstanbul Hostes iş ilanları

İstanbul'da Hostes Arayanlar

En yeni İstanbul Hostes iş ilanları ve eleman ilanlarına Herkesten Önce Sen Başvur!

İstanbul Anadolu ve İstanbul Avrupa yakasındaki iş ilanlarını da inceleyebilirsiniz.

İstanbul Hostes İş İlanları

Hostesler, uçuş esnasında yolcuların konforundan sorumludur. Bununla birlikte güvenliği de sağlar. Özellikle İstanbul’da bulunan havaalanlarından hem yurt içi hem de yurt dışı uçuşlar sık sık gerçekleştirildiği için hostesler için oldukça fazla iş olanağı mevcuttur. İstanbul hostes iş ilanları ile deneyiminize, bünyesinde çalışmak istediğiniz kuruma ve çalışma koşullarına göre tercihler yapabilirsiniz. İlanların arasında farklı deneyim sürelerine sahip adayların arandığını görmeniz mümkündür. Dolayısıyla hostesliğe yeni başlayacak kişiler de meslekte yıllar geçirmiş kişiler de ilanlarda kendilerine uyan alternatiflere hemen ulaşabilir. Bu noktada Eleman.net en büyük yardımcılardan biri haline gelir. Arayüzü son derece pratiktir ve hızlı bir şekilde aradığınız ilanlara ulaşmanızı sağlar. Eğer İstanbul’da hostes olarak çalışmak istiyorsanız, siz de Eleman.net’i ziyaret edebilir ve hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbul’da Hostes İş İmkanları Nelerdir?

İstanbul’da hostesler için son derece geniş bir istihdam alanı bulunur. Her iki havayolunda da yurt içi ve yurt dışı uçuşlar gerçekleştiren çok sayıda şirket yer alır. Gün içinde çok sayıda uçuş yapıldığı için hosteslere duyulan ihtiyaç da zamanla artış gösterir. Yerli havayolu şirketlerinde ya da yurt dışı havayolu şirketlerinde çalışmak mümkün hale gelir. Dolayısıyla isteklerinize ve beklentilerinize yönelik alternatifleri değerlendirme şansınız vardır. İstanbul hostes yeni alımları görebilmek için Eleman.net’e düzenli aralıklarla giriş yapabilirsiniz. Böylelikle bütün hostes ilanlarından anında haberdar olabilir ve hemen başvuru yaparak tercih edilme şansınızı artırabilirsiniz.

İstanbul Hostes İş İlanlarında Aranan Özellikler Nelerdir?

İstanbul hostes iş ilanları bay ve bayan adaylarda bazı kriterler belirtir. Bu kriterler aşağıda yer alan maddelerdeki gibidir:

 • Hostesler en az lise mezunu olmalıdır.
 • İngilizce bilgilerinin ileri düzeyde olması gerekir.
 • Görme ile alakalı herhangi bir problemlerinin olmaması önemlidir.
 • Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı el kitabındaki fiziksel ve psikolojik rahatsızlıkların bulunmaması gerekir.
 • İlanlarda belirtilmiş olan boy ve kilo sınırında olmalıdır.
 • Acil bir durum olduğunda ya da baskı altında sakin kalabilmelidir.
 • Yolcularla sürekli muhatap olduğu için insan ilişkilerinde becerikli olması gerekir.
 • Esnek çalışma saatlerine ve tarihlerine uyum sağlayabilmelidir.
 • Güler yüzlü olmaları oldukça önemli bir kriterdir.
 • Bünyesinde çalıştığı şirketi temsil ettiği için profesyonel bir yaklaşımı olmalıdır.
 • Erkek adayların askerlik görevlerini tamamlamış olması gerekir.
 • Çözüm odaklı bir yaklaşıma sahip olmalıdır. Herhangi bir sorun ortaya çıktığında kısa sürede çözüm üretebilmelidir.

İstanbul’da Hostes Arayan Firmalar ve Sektörler Nelerdir?

Hostes alımı yapan birçok şirket İstanbul’dadır. Bu nedenle İstanbul’da bu mesleği icra etmek isteyenler için çok sayıda seçenek bulunur. Türk Hava Yolları, Sunexpress, Pegasus, Onur Air gibi yerli havayolu şirketlerinde görev alabilirsiniz. Bunun dışında Air France, Emirates, Qatar Airways ve daha pek çok yabancı havayolu şirketi de yabancı dil bilen hostesler için geniş bir istihdam alanı sunar. Bu sayede istediğiniz kurumlarda görev alma şansınız artar. Hostesler sadece büyük havayolu şirketlerinin bünyesinde değil özel havayolu firmalarında da çalışabilir. Bunun yanı sıra şahsa ait jetlerde ve uçaklarda da görevlerini yapabilir. Dolayısıyla İstanbul hostes ilanları arasından kendiniz için en doğru işi kolaylıkla bulabilirsiniz.

İstanbul Hostes İş İlanlarına Nasıl Başvurabilirim?

İstanbul’da hostes olarak çalışmak isteyen kişiler iş başvurusu yapabilmek için internetteki birçok siteden yararlanabilir. En pratik ve kullanışlı alternatiflerden biri olan Eleman.net sayesinde tüm hostes ilanlarına rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Güncel İstanbul hostes iş ilanları sayesinde en yeni işe alımları tek bir bakışta görebilirsiniz. Arama yaparken kriterlerinizi filtrelerin yardımıyla belirleyebilirsiniz. Hostesliğe dair kaç yıllık deneyiminizin olduğunu, konumu ve diğer pek çok parametreyi seçtikten sonra arama yaptığınız zaman sizin için en uygun seçeneklerin sıralanmasını sağlayabilirsiniz. Karşınıza çıkan listedeki ilanları daha sonra incelemek için favorilerinize ekleyebilir ya da hemen başvurabilirsiniz. Başvurmak istediğiniz ilanların sayfalarına hem web sitesinden hem de uygulamadan girebilirsiniz. Sayfanın altına indiğinizde karşınıza çıkan “başvur” seçeneğine dokunarak başvurunuzu gönderebilirsiniz.

Gizle Devamını Göster

İstanbul Hostes Sık Sorulan Sorular

Hosteslerin çalışma koşulları nasıldır?

Hosteslerin çalışma koşulları genellikle yoğun tempoludur. Belli bir mesai saatleri yoktur. Şirketin belirlediği aylık programa göre uçuşlara katılırlar. Ancak yapılan anlık program değişikliklerine uyum sağlamak zorundadırlar. Özel günlerde, resmi tatillerde çalışma durumları söz konusudur. Bununla birlikte çalışma şartları nedeniyle belli aralıklarla sağlık raporu almaları gerekir. Sağlıkları gereği hostesler erken emekli olma olanağına sahiptir.

Hosteslerin sorumlulukları nelerdir?

Hostesler kıyafet yönetmeliğine uygun şekilde giyinir. Uçuş esnasında oluşabilecek tıbbi sorunlara ilişkin havayolu firmasına rapor sunar. Yolcuların güvenlik kurallarına uyup uymadıklarını kontrol eder. Acil durum halinde yolcuları güvende tutar. Yolcuların yerlerini bulmasına, emniyet kemeri, koltuk pozisyonunun ideal şekilde ayarlamalarına yardım eder. Uçuş öncesinde kurallar ve yönetmelikler hakkında sesli ve görsel bilgi verir. Yiyecek ve içecek servisi yapar.

Hostes olmak için hangi belgelere sahip olmak gerekir?

Hosteslik yapabilmek için en az lise mezunu olma şartı mevcuttur. Bununla birlikte üniversitelerin ilgili iki yıllık ön lisans bölümlerinde alınan eğitim sayesinde meslek hayatına daha hızlı bir şekilde başlangıç yapabilirsiniz. 2 ay süren hosteslik eğitimi de almanız mümkündür. Başarıyla tamamlayarak aldığınız sertifika, başvurularda ön plana çıkmanızı sağlar. Hostes olabilmek için gerekli tüm şartlar Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından belirlenir. Görevleri yerine getirmeye engel olan fiziksel ve psikolojik rahatsızlıklar, SHGM’nin el kitabında belirtilir.

Gizle
Devamını Göster

İstanbul İş İlanları

İstanbul'da iş arıyorsan hemen özgeçmiş oluştur firmalarla mesajlaşmaya başla, video özgeçmişinle oturduğun yerden iş bul.

Özgeçmiş Oluştur

İstanbul'da İş mi Arıyorsunuz?

İstanbul'da İş Mi Lazım?

İstanbul Avrupa ve İstanbul Anadolu iş ilanlarına eleman.net ile iş başvurusu yap. İş arama formunu kullanarak İstanbul'da istediğin ilçedeki, istediğin alanlardaki iş ilanlarına ulaşabilirsin. Video Özgeçmiş oluştur, oturduğun yerden iş bul. Aradığın işe daha hızlı kavuşmak için hemen şimdi video özgeçmişini oluştur.

İstanbul'da yeni yayınlanan iş ilanlarından haberin olmasını istiyorsan, hemen özgeçmiş oluştur. Sana uygun ilanları eposta adresine ve mobil bildirim izni verirsen, telefonuna göndereceğiz. Gönderiğimiz İstanbul Hostes iş ilanları arasından, kendine uygun olanlara hemen iş başvurusu yap. Mayıs 2024 tarihindeki eleman arayan firmaların ilanları arasında arama yaparak kendine uygun ilanları görebilirsin. "Yakınımdaki Ara" özelliğiyle yakınındaki ilanlara daha kolay ulaşabilirsin.

Favori İş İlanları

Seçtiğiniz iş ilanlarını favorilerinize ekleyebilirsiniz. İş başvurusu yapmak için daha sonra kullanabilirsiniz.

Aradığınız "İstanbul Hostes" İlanını Hemen Bulun!

400 Bin firma ve 20 Bin aktif iş ilanı ile her sektörden iş ilanı Eleman.net'te. Hemen özgeçmişinizi oluşturun, ilanları inceleyin, başvurunuzu yapın ve aradığınız işe ulaşın.

Hemen Özgeçmiş Oluştur