2024 Emekli Bayram İkramiyesi Ne Kadar?


Yıl içinde iki kez milyonlarca emekliye verilen 3 bin TL emekli bayram ikramiyesinin ilki Ramazan ayı öncesinde hesaplara yatırıldı. Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte emekliler, ikinci ikramiyenin ödeneceği tarihi merak ediyor. Peki, Kurban Bayramı için kararlaştırılan emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak ve emekli bayram ikramiyesi ne kadar oldu? Detaylar eleman.net İş Rehberi'inde!

Emekli Bayram İkramiyesi Ne Kadar Oldu?

Emekli bayram ikramiyesi 2023 yılında 2 bin TL olarak emeklilere dağıtılmıştı. Ancak, 2024 yılı ile beraber SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı emeklilerinin bayram ikramiyeleri enflasyona göre yüzde 50 artışla 3 bin TL'ye yükseltildi. Önümüzdeki Kurban Bayramı öncesinde de emekli bayram ikramiyesi olarak 3 bin TL yatırılması bekleniyor.

Kurban Bayramı Emekli İkramiyesi Ne Zaman Yatacak?

2024 yılında Kurban Bayramı, 16 Haziran Pazar günü başlayacak ve dört gün sürecek. Emeklilerin bayram ikramiyelerinin ise 15 Haziran Cumartesi günü öncesinde hesaplara geçmesi bekleniyor. Konuyla ilgili açıklamalar oldukça detayları sizlerle paylayacağız. Emekli ikramiyesi son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için eleman.net İş Rehberi'ini ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Emeklilerin Yapabileceği İşler Nelerdir?
Emekli Maaşından Yapılan Kesintiler Nelerdir?

İçeriği Paylaşın

eleman.net'te her gün yüzlerce yeni iş ilanı yayınlanıyor. Hayalindeki işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur.

Hemen Özgeçmiş Oluştur

Eleman mı Arıyorsunuz?

400 Bin firma aradığı elemanı burada buldu. Hemen iş ilanınızı yayınlayın ve milyonlarca iş arayan adaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşın.

Hemen İlan Yayınla 0216 606 14 12

Bu siteyi kullanmadan önce verileriniz hakkında aydınlatma metnini, gizlilik ve üyelik koşullarını inceleyebilirsiniz.