Çalıştığınız Saatlerde Verimliliğinizi Nasıl Artırırsınız?

Çalışma saatlerinde verimlilik

İş hayatınızdaki verimlilik yaptığınız işlerin kalitesini, bir aşama sonrasındaki kariyer planlarınızı ve iş ilişkilerinizi olumlu anlamda etkileyecek bir kavram olarak karşımıza çıkıyor. Ancak zaman zaman verimliliğiniz düşebilir ve iş hayatındaki olumsuz bazı problemlerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Çalışma saatlerinizde verimliğinizi artırmaya yönelik önerilerimizi sizler için kaleme aldık.

Uyku ve beslenme saatlerinize dikkat edin

Sağlıklı bir uyku ile beslenme verimliliğinizi etkileyecek en temel unsurlar arasında yer alıyor. Uyku ve beslenme düzeninizi çalışma saatlerinize göre ayarlamanızda fayda var. Uykusuz ve aç kalmanız enerjinizin düşük olmasına ve yorgun olmanıza neden olacaktır. Bu durum doğal olarak verimliliğinizi olumsuz yönde etkileyecek ve motivasyonunuzu düşürecektir. Ayrıca düşük kalori değerlerine sahip sağlıklı besinler tüketerek ve günde en az 8 saat uyuyarak stres seviyenizi de aşağı çekebilirsiniz.

Çalışma saatlerinizde rahatsız edilmeyeceğinizden emin olun

Çalışma saatlerinde herhangi bir fiziksel veya psikolojik etken tarafından rahatsız edilmeniz dikkatinizin dağılmasına ve buna bağlı olarak verimliliğinizin düşmesine neden olacaktır. Bu nedenler çalışma saatleriniz içerisinde sizi rahatsız edebilecek unsurları en alt seviyeye düşürmeli ve çalışma ortamınızı bu doğrultuda seçmelisiniz. İşinize odaklanmak verimliliğinizi artırmakla kalmayacak aynı zamanda size kısa sürede başarıyı da getirecektir.

Periyodlar halinde çalışın

Kesintisiz bir çalışma süresi tam anlamıyla verimlilik sağlamak yerine bazı durumlarda da verimliliği düşürebilir. Çalışma saatlerinizde yer yer ara vermeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Çalışma saatlerinizi periyodlara bölerek motivasyonunuzu ve verimliliğini artırmanız mümkün. Verdiğiniz küçük aralar zihninizin dinlenmesine ve daha sağlıklı düşünmenize zemin hazırlayacaktır.

Zaman yönetiminizi yapın

Zaman yönetimi iş dünyasının en önemli ve trend kavramları arasında yer alıyor. Plansız bir biçimde çalışmak verimliliğinizi düşürebileceği gibi motivasyonunuzu kırarak sizleri işlerden de uzaklaştıracaktır. Bu noktada profesyonel bir zaman yönetimi iş çalışma saatlerinizdeki verimliliğinizi en üst seviyelere çıkarabilirsiniz.

Stres seviyenizi kontrol edin

Çalışma saatlerinizde zaman zaman olumsuzluklarla karşılaşmanız çok olasıdır. En az zaman yönetimi kadar önemli olan bir diğer konu da stres yönetimidir. Karşılaştığınız problemler karşısında metanetinizi korumalı ve profesyonel bir şekilde stres seviyenizi kontrol altına almalısınız. Bu durum hem sizin hem de ekibinizin verimliliğini büyük ölçüde artıracaktır.Bunu Okudunuz Mu?


Öğrencilerin İş Hayatı ile Buluşma Yeri Makinistanbul
İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstriyel Proje Geliştirme ve İşbirliği Kulübü tarafından 11.’si düzenlenecek olan mesleki gelişim organizasyonu “Makinistanbul”  bu yıl 31 Mart - 1 Nisan 2016 tarihlerinde düzenlenecek. 2005 yılında “Kariyer Günleri” adıyla düzenlenmeye başlayan organizasyon, 2010 yılında “Ulusal Makine Mühendisliği Öğrenci Zirvesi” adını aldı. 2011 yılından itibaren markalaşma adına “Makinistanbul” ismiyle öğrencilerle buluşan zirve, İTÜ öğrencileri tarafından düzenlenen en büyük öğrenci zirvelerinden biri konumunda.

Eleman mı Arıyorsunuz?

350 Bin firma aradığı elemanı burada buldu. Hemen iş ilanınızı yayınlayın ve milyonlarca iş arayan adaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşın.

Hemen İlan Yayınla 0216 606 14 12

Özgeçmiş Oluşturun!

Binlerce online iş fırsatı arasından, aradığınız işe hızlı ve kolay bir şekilde ulaşın.

eleman.net icon
Yeni iş fırsatları, başvuru durumu ve firmadan gelen mesajlardan haberdar olmak ister misiniz?

Bu siteyi kullanmadan önce verileriniz hakkında aydınlatma metnini, gizlilik ve üyelik koşullarını inceleyebilirsiniz.