Call Center Personeli Nedir?

  1. Meslekler ve Maaşlar
  2. Call Center Personeli
  3. Nedir?
Call Center Personeli

Call Center Personeli nedir? Call Center Personeli çalıştığı işletmelerde ne iş yapar? Call Center Personeli olmak için gerekenler ve merak edilen tüm soruların yanıtlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Call Center Personeli Nedir?, Nasıl Olunur?

Hizmet veya ürün satışı yapan firmaların bilgi ve ürün hakkında destek vermek için müşteriler ile çözüm odaklı iletişime geçen kişilerdir. Her sektörde çağrı merkezi departmanları bulunabilir, call center personelleri hizmet verdikleri ürün hakkında kısa ama detaylı bir eğitimden geçmek zorundadırlar çünkü müşteriye doğru bilgiyi vermek ile yükümlüdürler. Çağrı merkezi çalışanı, müşteri temsilcisi veya call center personeli gibi çeşitli mesleki isimleri olabilir. Diksiyonu düzgün, sabırlı, kriz yönetimi konusunda tecrübeli, pozitif ve kibar olmaları aranılan en önemli özelliklerdir. Çağrı merkezi departmanlarında, call Centerlar performansa bağlı takım lideri veya operasyon sorumlusu gibi dikey terfiler alabilirler.

eleman.net'te her gün güncel Call Center Personeli ilanları yayınlanıyor. Call Center Personeli olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur.

Hemen Özgeçmiş Oluştur

Call Center Personeli İçin Şehir Dağılımı

Türkiye genelinde en çok Call Center Personeli ilanı verilen şehirler aşağıdaki gibidir. eleman.net'te birçok şehirdeki işletmenin güncel Call Center Personeli ilanlarına ulaşabilir ve iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

Şehir Yüzde
İstanbul Avrupa %34
İstanbul Anadolu %25.3
İzmir %10.5
Ankara %9.9
Türkiye Geneli %5.6
Diğer %14.8

Call Center Personeli İçin Sektör Dağılımı

eleman.net verilerine göre en fazla Call Center Personeli arayan firmaların sektörel dağılımını göstermektedir.

Sektörler Yüzde
Çağrı Merkezi %37.4
Hizmet %10.4
Telekomünikasyon ve Network %8.6
Bilişim %5.5
Sağlık / Hastane %4.9
Diğer %33.1

Call Center Personeli İçin Bölüm Dağılımı

Şirketler etkili ve verimli şekilde çalışabilmek için bölümlerden ve departmanlardan oluşur. Sektörden bağımsız olarak Call Center Personeli pozisyonundaki bireyler, istihdam yüzdelerine göre şirketlerin aşağıdaki bölümlerinde görev alır. Call Center Personeli mesleği için bölüm dağılımı aşağıdaki şekildedir.

Bölüm Yüzde
Çağrı Merkezi %53.7
Müşteri Hizmetleri %9.1
Satış %4.9
Aktif Satış %3
Telesatış %2.4
Diğer %26.8

İş mi arıyorsunuz?

Yüz binlerce iş arayan aradığı işi Eleman.net'te buldu. Siz de hemen özgeçmişinizi oluşturun, iş ilanlarına başvuru yapın ve aradığınız işi kolayca bulun.

Hemen Özgeçmiş Oluştur

Bu siteyi kullanmadan önce verileriniz hakkında aydınlatma metnini, gizlilik ve üyelik koşullarını inceleyebilirsiniz.