Şoför Hakkında Sorular

  1. Meslekler ve Maaşlar
  2. Şoför
  3. Sıkça Sorulan Sorular
Şoför

Şoför mesleğiyle ilgili en çok merak edilen soruların cevaplarına, meslekle ilgili güncel gelişmelere bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Profesyonel Şoför Nasıl Olunur?

Aracın türüne göre ehliyeti olanlar ve yapılacak işin mahiyetine göre şoförlük mesleki yeterlilik belgesine (SRC1, SRC2, SRC3 vb.) sahip olanlar profesyonel şoför olabilir.


Makam Şoförü Belgesi Nasıl Alınır?

Makam şoförü eğitimi, kamu kurumlarınca veya resmi makamlardan onay almış özel kurslar tarafından verilir. Makam şoförlüğü için yurt içi yolcu taşımacılığı mesleki yeterlilik belgesi SRC2 gereklidir. Alınan eğitimler sonucu yapılan sınavda başarılı olan ve SRC2 belgesini almaya hak kazananlar makam şoförlüğü yapabilir.


VIP Şoför Ne Demek?

VIP şoför, yani özel şoför, bir kişiye ya da kişilere tahsis edilmiş, taşımacılık görevini üstlenen kişidir. Özel şirketlerdeki üst yöneticiler ya da kaymakamlar, milletvekilleri gibi kamu görevlileri için özel şoför tahsis edilir.


Kamu Şoförü Ne İş Yapar?

Kamu şoförü ya da devlet memuru şoför, kamu kurumlarında yardımcı hizmetler sınıfında görevli personeldir. Kamu şoförü, kuruma ve hizmete göre yolcu, personel ya da malzeme taşımacılığından sorumludur.

eleman.net'te her gün güncel Şoför ilanları yayınlanıyor. Şoför olarak işe başlamak için özgeçmiş oluştur ve sana en uygun ilanlara başvur.

Hemen Özgeçmiş Oluştur

Şoför olarak iş arayanlara ulaşmak için hemen firma girişi yapabilir ve iş ilanı yayınlayabilirsiniz.

İş İlanı Yayınla

İş mi arıyorsunuz?

Yüz binlerce iş arayan aradığı işi Eleman.net'te buldu. Siz de hemen özgeçmişinizi oluşturun, iş ilanlarına başvuru yapın ve aradığınız işi kolayca bulun.

Hemen Özgeçmiş Oluştur

Bu siteyi kullanmadan önce verileriniz hakkında aydınlatma metnini, gizlilik ve üyelik koşullarını inceleyebilirsiniz.