Pozisyon
 (1 Seçim)
Şoför
Bölüm
 (0 Seçim)
Sektör
 (0 Seçim)
Cinsiyet
 (0 Seçim)
Çalışma Şekli
 (0 Seçim)
Tarih
 (0 Seçim)
Diğer Seçenekler
(0 Seçim)
marker

İstanbul Anadolu Şoför iş ilanları

İstanbul Anadolu'da Şoför Arayanlar

En yeni İstanbul Anadolu Şoför iş ilanları ve eleman ilanlarına Herkesten Önce Sen Başvur!

İstanbul Avrupa ve İstanbul genelindeki diğer iş ilanlarını da inceleyin.

İstanbul Anadolu Şoför İş İlanları

Karayollarında ticari niteliği olan tescil edilmiş araçları kullanan meslek sahiplerine şoför adı verilir. Yük ve yolcu taşımacılığı yapmak için gerekli olan eğitimi almış ve belgelerini sunan kişiler iş ilanlarına başvuru yaparak mesleğe başlayabilir. İlanlara başvuru yapmadan önce şoför tanımının genel bir mesleği ifade ettiği ve farklı taşıtlar için istenen belge ve niteliklerin değişebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Örneğin, bir tır şoförü C sınıfı ehliyet, iş makinesi sürücüsü G sınıfı ehliyet ve operatörlük belgesi, taksi kullanan kişi B sınıfı ehliyet almalıdır. Sektöre göre adaydan kullanması istenen taşıt türü ve niteliği değişebildiği için beklentilerde farklı olur. Genel olarak şoförler makam şoförü, taksi şoförü, VİP şoför, tır şoförü, kamyon şoförü ve iş makinesi şoförü olarak çalışabilir. Şoför ve sürücü kelimeleri iş ilanlarında kullanılabilir.

İstanbul Türkiye’nin en gelişmiş ve büyük şehri olduğu için iş imkanları nüfus yoğunluğu ve olanaklara bağlı olarak artış gösterir. Türkiye’de en çok taksi kullanılan ve taksi şoförünün istihdam edildiği illerin başında gelmesi de bu alanda iş imkanı sunar. İnşaat alanları, sanayiler ve üretim sektörünün yoğun olduğu bölgede kamyon, tır ve iş makinesi şoförleri için de birçok iş imkanı vardır. İstanbul Anadolu şoför iş ilanları şehrin Anadolu yakasında yaşayan adaylar için açılır. Lojistikten inşaat firmalarına birçok farklı alanda çalışma imkanı olan adaylar Anadolu yakasında bulunan işyerlerine farklı araçları sürmek için başvuru yapabilir.

İstanbul Anadolu'da Şoför İş İmkanları Nelerdir?

Şoför olarak çalışmak isteyen adayların iş başvurusu yaptığı sektör, şirketin büyüklüğü ve görev tanımına göre farklı imkanlar sunabilir. Kendi aracı ya da tahsis edilen araçla çalışan şoförlerin aldıkları ücret ve yan hakları birbirinden farklıdır. Bu sebeple, şoför adaylarının iş imkanlarını geniş bir perspektifle değerlendirmek gerekir.

Taksi şoförü gezici ya da durak taksisi olarak hizmet verdiğinde alacağı ücretler ve komisyon oranları değişiklik gösterir. SGK, maaş ya da prim gibi haklara ek olarak benzin ücreti de ödenebilir. Servis şoförleri ve makam şoförleri kendilerine tahsis edilen araçlarla çalışır. İş ve okul servislerinde taşınan mesafe ve kişi sayısına göre ücretlendirme ve mesai saatleri değişkendir. Makam şoförleri protokole hizmet ettiği için yol, yemek, bayram ikramiyesi gibi ekstra yan haklara sahip olabilir. Nakliye ve lojistik firmalarına bağlı olarak çalışan şoförlerin yurt içi ve yurt dışı seyahat giderleri, ekstra mesai gibi yan hakları sıklıkla işveren tarafından teklif edilir. İş makinesi ve kamyon gibi ağır vasıta araçları kullanan şoförler için çalışma düzenine göre yol, yemek, konaklama ve maaş verilebilir.

İstanbul Anadolu şoför yeni iş ilanları arasından sizin niteliklerinize en uygun olanı seçerken görev tanımına, aday niteliklerine ve firmanın sunduğu iş imkanlarına dikkat etmeniz gerekir. Şoförlük mesleği geniş kapsamlı olduğundan sektöre göre çalışma saatleri, vardiya düzeni, ihtiyaçları, izin günleri ve mesaisi farklı olabilir.

İstanbul Anadolu Şoför İş İlanlarında Aranan Özellikler Nelerdir?

İstanbul Anadolu şoför iş ilanları bay veya bayan seçeneklerinde farklı talepler bulunabilir. Erkek adaylardan genellikle askerliği bitirmiş olması ya da muaf tutulması istenir. İstenilen işe uygun evrakların ve izinlerin alınması da adaylardan istenir. Adaylarda genel olarak aranan özellikler şunlardır:

  • Kullanımı istenen aracın türüne göre G, C ya da B sınıfı ehliyet
  • Mesleki yeterlilik belgesi olan SRC belgesinin araç türüne uygun olması
  • Yurtdışı şoförlüğü gerekiyorsa uluslararası ehliyet
  • Aracın bakımı, onarımı ve donanımına hakimiyet
  • Trafikte güvenli bir şekilde aracı kullanmak için sürüş becerisi
  • Sakin ve sabırlı bir yapıya sahip olması
  • Zaman yönetimi yapabilmesi ve istenilen zamanda belirtilen lokasyonda olması
  • İstanbul Anadolu yakası ve diğer bölgelerde sokaklara hakimiyet

İstanbul Anadolu’da Şoför Arayan Firmalar ve Sektörler Nelerdir?

İstanbul Anadolu şoför ilanları genellikle nakliye ve lojistik faaliyetleri yürüten şirketler tarafından verilir. Fabrikadan ya da depolardan bayi ve diğer müşterilere mal dağıtılması, kargo taşımacılığı, eşya nakliyesi gibi farklı görevler üstlenirler. İş ve okul servisi, hastane servisi gibi birçok farklı kurum ve kuruluşa servis hizmeti vermek için de şoför olabilirsiniz. Özel minibüs, ticari taksi, otobüs gibi farklı taşımacılık araçlarını kullanması için de koşulları karşılayan adaylar aranır. İnşaat şirketleri, fabrikalar, sanayiler, üretim ve imalat yapan işyerleri de mal dağıtımı, nakliye gibi farklı görevler için şoför istihdam eder.

İstanbul Anadolu Şoför İş İlanlarına Nasıl Başvurabilirim?

Güncel İstanbul Anadolu şoför iş ilanları ile iş başvurusu yapmak istiyorsanız öncelikle Eleman.net üzerinden arama yapmanız gerekir. Aramaları yaşadığınız bölge ya da aradığınız şoförlük türüne göre filtreleyerek uygun olana daha kısa süre içerisinde ulaşabilirsiniz.

İnternetten başvuru kabul eden iş ilanlarına göndermek için sisteme CV yükleyebilir ya da hazır formları kullanarak yeni bir tane oluşturabilirsiniz. Sisteme yüklü özgeçmişiniz ile size uygun iş ilanlarına hızlı başvuru yapmanız mümkün olur. İşveren bilgisi paylaşılan ilanlarda mail, telefon ya da bireysel görüşme yolu ile firmaya ulaşarak da başvuru yapma şansınız olur.

Şimdi Eleman.net üyeliğinizi ücretsiz şekilde oluşturabilir, size uygun iş ilanlarına başvuru yapmak için özgeçmiş hazırlayabilirsiniz.

Gizle Devamını Göster

İstanbul Anadolu Şoför Sık Sorulan Sorular

Şoför iş ilanlarında aranan özellikler nelerdir?

Araca uygun ehliyet, SRC belgesi, psikoteknik raporu, şehre hakimiyet, navigasyon araçlarını kullanmak, trafikte sakin kalabilmek aranan öncelikli özelliklerdir.

Şoför nerede çalışabilir?

Nakliye, lojistik, dağıtım ve kargo şirketleri, kurum ve kuruluş servisleri, toplu ve özel taşıma araçları şoförlerin istihdam alanlarıdır.

Güncel şoför iş ilanlarına nereden ulaşabilirim?

Eleman.net platformundan arama yaparak en yeni tarihli şoför iş ilanlarına ve ilanı yayınlayan firmalara ulaşarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Gizle
Devamını Göster

İstanbul Anadolu İş İlanları

İstanbul Anadolu'da iş arıyorsan hemen özgeçmiş oluştur firmalarla mesajlaşmaya başla, video özgeçmişinle oturduğun yerden iş bul.

Özgeçmiş Oluştur

İstanbul Anadolu'da İş mi Arıyorsunuz?

İstanbul Anadolu'da İş Mi Lazım?

İstanbul Anadolu iş ilanlarına eleman.net ile iş başvurusu yap. İş arama formunu kullanarak İstanbul Anadolu'da istediğin ilçedeki, istediğin alanlardaki iş ilanlarına ulaşabilirsin. Video Özgeçmiş oluştur, oturduğun yerden iş bul. Aradığın işe daha hızlı kavuşmak için hemen şimdi video özgeçmişini oluştur.

İstanbul Anadolu'da yeni yayınlanan iş ilanlarından haberin olmasını istiyorsan, hemen özgeçmiş oluştur. Sana uygun ilanları eposta adresine ve mobil bildirim izni verirsen, telefonuna göndereceğiz. Gönderiğimiz İstanbul Anadolu Şoför iş ilanları arasından, kendine uygun olanlara hemen iş başvurusu yap. Temmuz 2024 tarihindeki eleman arayan firmaların ilanları arasında arama yaparak kendine uygun ilanları görebilirsin. "Yakınımdaki Ara" özelliğiyle yakınındaki ilanlara daha kolay ulaşabilirsin.

Favori İş İlanları

Seçtiğiniz iş ilanlarını favorilerinize ekleyebilirsiniz. İş başvurusu yapmak için daha sonra kullanabilirsiniz.

Aradığınız "İstanbul Anadolu Şoför" İlanını Hemen Bulun!

400 Bin firma ve 20 Bin aktif iş ilanı ile her sektörden iş ilanı Eleman.net'te. Hemen özgeçmişinizi oluşturun, ilanları inceleyin, başvurunuzu yapın ve aradığınız işe ulaşın.

Hemen Özgeçmiş Oluştur