İŞKUR'dan İş'te Anne Projesi

İş'te Anne ProjesiAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın 100 Günlük Eylem Planı kapsamında geliştirdiği, İŞKUR’un çatısı altında gerçekleşecek olan İş’te Anne Projesi ile kadınlar anne olduktan sonra da iş hayatına hazırlanabilecek.

İşbaşı Eğitim Programlarına katılan kadınlara; kurs süresi boyunca günlük 70 TL, genel sağlık sigortası ve meslek hastalığı primleri devlet tarafından ödenecek.  Ayrıca 2-5 yaş arası çocuğu olanlara ek olarak, eğitim süresince aylık 400 TL kreş ve bakım desteği ödenecek.

Anne olan kadınların da iş hayatına katılması amacı ile başlatılan bir dizi teşvik ile ilgili Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk detaylarını anlattı; İŞKUR çalışmak isteyen kadınlarımızı mesleki eğitim kursları veya işbaşı eğitim programlarına yönlendirecek. Projeden yararlanan kadınlarımıza kursa veya programa devam ettikleri günler için günlük 70 TL tutarında cep harçlığı ödeyeceğiz. Ayrıca eğitim süresince katılımcıların iş kazası ve meslek hastalığı ile genel sağlık sigortası primleri yine İŞKUR tarafından karşılanarak sağlık hizmetlerinden de faydalanmalarını sağlayacağız. Yine bir başka destekle de sanayi sektöründeki mesleki eğitim kurslarına ve imalat sektöründeki işbaşı eğitim programlarına katılan ve 2-5 yaş arasındaki çocuğu kreşe veya gündüz bakımevine devam eden kadınlarımız, kurs veya program süresince aylık 400 TL bakım desteğinden de yararlanabilecek."


Bu desteklerden nasıl yararlanılabilir?

İş’te Anne proje kapsamında ki desteklerden yararlanmak için; çocuğa ait nüfus cüzdanı, kreş veya bakımevinin faturası ile programı düzenleyen Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne veya hizmet merkezlerine müracaat edilmesi yeterli.

Bakanlığın kadın kooperatifleri için de çalıştığını söyleyen Selçuk, "Kadın kooperatifleri alanında güvenilir ve karşılaştırılabilir verilerin elde edilebilmesi amacıyla veri tabanı oluşturulacağız. Kadın kooperatifçiliği, destek mekanizmaları, işletme, yönetim, pazarlama ticaret, ihracat gibi konularda bilinçlendirme, eğitim ve rehberlik-danışmanlık çalışmaları düzenleyeceğiz. Ayrıca kadın kooperatifleri birimleri de kuracağız" dedi.Bunu Okudunuz Mu?


İşte Siz!
  17 yıl boyunca İnsan Kaynakları Yöneticisi pozisyonunda görev aldıktan sonra İŞTE SİZ İnsan Kaynakları ve Eğitim Danışmanlık şirketini kurup yoluna devam eden İşte Siz Yönetim Kurulu Başkanı Tuğba Camuzoğlu, şirket hedefinin firmaların kurumsal gelişim yolculuklarında destek vererek İnsan Kaynakları mesleğinin önemini başarılı çalışmalar yaparak arttırmak olduğunu iletiyor. İşte Siz’in kuruluş öyküsü ve faaliyet alanlarından kısaca bahsedebilir misiniz? Kariyer hayatım boyunca 17 yıl İnsan Kaynakları Yöneticisi pozisyonunda görev aldıktan sonra mesleğime İşte Siz şirketiyle devam etmekteyim. Kurucusu olduğum İnsan Kaynakları ve Eğitim Danışmanlık şirketimizin hedefi, firmaların kurumsal gelişim yolculuklarında destek vererek mesleğimizin önemini başarılı çalışmalar yaparak arttırmak. İşte Siz’in istihdam politikasını arttırmak için nasıl bir politikası var? İşte Siz İş-kur akreditasyonu olan özel istihdam ofisidir.

Eleman mı Arıyorsunuz?

250 Bin firma aradığı elemanı burada buldu. Hemen iş ilanınızı yayınlayın ve milyonlarca iş arayan adaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşın.

Hemen İlan Yayınla 0216 606 14 12

Özgeçmiş Oluşturun!

Binlerce online iş fırsatı arasından, aradığınız işe hızlı ve kolay bir şekilde ulaşın.

icon
Yeni iş fırsatları, başvuru durumu ve firmadan gelen mesajlardan haberdar olmak ister misiniz?