İstihdam Seferberliği 2019 Başladı

İstihdam Seferberliği 2019

Geçtiğimiz yıllarda başlatılan İstihdam Seferberliği açıklanan yeni teşviklerle birlikte bu yıl da devam ediyor. 21 Ocak 2019 tarihinde gerçekleştirilen TOBB Türkiye Ekonomi Şurası etkinliğinde Hazine ve Maliye Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından, “Burası Türkiye Burada İş Var” sloganıyla İstihdam Seferberliği 2019 başlatıldı.
 
İstihdam Seferberliği 2019 kapsamındaki teşvikler 8 işverenlere ve çalışanlara önemli fırsatlar sunuyor. İstihdam Seferberliği altında sunulan teşvik paketleri başlıkları ve kısa açıklamaları ile şöyle;
 

 1. Yeni İstihdama Ücret Desteği 

  İşverenler Nisan ayı sonuna kadar sağlayacağı her yeni istihdam için üç ay boyunca prim ve verginin yanında ücret de ödemeyecekler. Devam eden 9 ay boyunca da prim ve vergileri ödemeyecekler.
   
 2. Yeni İstihdamın SGK Primine, Vergisine Destek

  İşverenler Aralık 2020’ye kadar her yeni istihdam için 12 ay süresince SGK primlerini ve vergileri ödemeyecek. Kadın, genç ve engelli istihdamında ise bu destek 18 aya kadar devam edecek. Bu pakette ayrıca imalat ve bilişim sektörlerindeki istihdamlarda daha yüksek tutarlarda prim desteği var.
   
 3. Kısa Çalışma Ödeneği

  Ekonomik nedenlerle iş yerinde çalışma sürelerini geçici olarak azaltmak durumunda kalan işverenlere 3 ay boyunca azaltılan süreye ilişkin çalışanlarının ücreti devletten karşılanacak.
   
 4. Asgari Ücret Desteği

  2019 yılı için 12 ay süreyle çalışan sayısı 500’e kadar olan işverenlere aylık 150 TL, 500 ve üzeri çalışan olan işverenlere aylık 101 TL asgari ücret desteği veriliyor.
   
 5. Düzenli Ödemeye Devamlı Destek

  SGK primlerini düzenli ödeyen işverenlerin SGK primlerinin işveren hissesinin 5 puanlık kısmı devlet tarafından karşılanıyor.
   
 6. Kalkınmaya İlave Destek

  Kalkınmada öncelikli 51 ilde ve 2 ilçede işverenler tarafından ödenmesi gereken SGK primlerinin 5 puanlık indirimine ilave olarak 6 puanlık ek indirim sağlanıyor.
   
 7. Önce İş Başı Eğitim, Sonra İstihdam Desteği

  İşbaşı eğitim programlarına katılan kursiyerlerin 3 ay, imalat, bilişim sektöründe 6 ay, siber güvenlik, kodlama, yenilenebilir enerji gibi günümüzün ve geleceğin mesleklerine 9 ay boyunca ücret ve sigorta desteği devletten karşılanıyor.
   
 8. İhtiyacınıza Uygun, Nitelikli İşgücü Eğitimine Tam Destek

  Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Projesi kapsamında ise iş dünyasının ihtiyacı olan nitelikli iş gücünü hazırlamak için 8 aya kadar mesleki eğitim kursları düzenlenecek, kursiyerlerin ücretleri ve sigortaları devlet tarafından ödenecek.

Ayrıca başvuru tarihinden geriye yönelik en fazla 5 aya kadar teşvikten yararlanma veya teşvik değişiklik talepleri dikkate alınacak.

Siz de hem işveren hem de iş arayan olarak bu teşviklerden size uygun olanlarına hemen başvuru yapabilir ve teşvik fırsatlarından faydalanabilirsiniz. Bunu Okudunuz Mu?


Mutlu Müşteri Mutlu Çalışanlar İle Olur!
Dünyanın en büyük markalarından biri olan McDonald’s, İstanbul Taksim’de 1986 yılında açtığı ilk mağazasından bugüne Türkiye’ de 263 mağazası ile şuan 5 binden fazla kişiye istihdam sağlıyor. McDonal’s İnsan Kaynakları Direktörü Mehmet Büyükçolak; şirketin vizyon, misyon ve stratejisine odaklı, takım halinde çalışan, sürekli gelişen, mutlu, motivasyonu yüksek, misafir memnuniyetine önem veren, rekabetçi, paylaşımcı, insana değer veren ve girişimci insan gücü oluşturmak olduğunu iletiyor. McDonald’s Türkiye’nin serüveninden biraz bahseder misiniz? Bugün kaç şube ve çalışanınız bulunuyor? Türkiye McDonald’s ile 1986 yılında tanıştı. İstanbul Taksim’de açılan ilk işletmeci McDonald's restoranını, kısa sürede yenileri izledi.

Eleman mı Arıyorsunuz?

250 Bin firma aradığı elemanı burada buldu. Hemen iş ilanınızı yayınlayın ve milyonlarca iş arayan adaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşın.

Hemen İlan Yayınla 0216 606 14 12

Özgeçmiş Oluşturun!

Binlerce online iş fırsatı arasından, aradığınız işe hızlı ve kolay bir şekilde ulaşın.

icon
Yeni iş fırsatları, başvuru durumu ve firmadan gelen mesajlardan haberdar olmak ister misiniz?