facebook

Favori İş İlanları

Seçtiğiniz iş ilanlarını favorilerinize ekleyebilirsiniz. İş başvurusu yapmak için daha sonra kullanabilirsiniz.

Pozisyon
 (1 Seçim)
Komi
Bölüm
 (0 Seçim)
Sektör
 (0 Seçim)
Cinsiyet
 (0 Seçim)
Çalışma Şekli
 (0 Seçim)
Tarih
 (0 Seçim)
Diğer Seçenekler
(0 Seçim)
marker

İstanbul Komi iş ilanları

İstanbul'da Komi Arayanlar

İstanbul Komi iş ilanları ve eleman ilanları ile aradığın işi bul. İstanbul Komi iş ilanları seni bekliyor. İş ilanları İstanbul Komi iş fırsatları burada!

İstanbul Anadolu ve İstanbul Avrupa yakasındaki iş ilanlarını da inceleyebilirsiniz.

İstanbul Komi İş İlanları

İstanbul, Türkiye’nin en kalabalık ve gelişmiş şehirlerinden biridir. Şehirde çok sayıda restoran, otel, cafe, çay bahçesi ve şirket bulunur. Bu sebepten İstanbul’da hemen hemen her alanda iş bulmak kolaylaşır. İstanbul’da rahatlıkla iş bulabilen meslek dallarından biri de komi elemanlarıdır.

Komi; restoran, kafe gibi iş yerlerinin mutfak kısmında çalışarak hem aşçı hem de garsonlara yardımcı olan ara bir elemandır. Servis ya da mutfak komisi olmak üzere iki farklı eleman çeşidi bulunur. Servis komileri, mekândaki masaları toplamak ve garsona yardım etmekle görevliyken; mutfak komisi yemeğe hazırlık aşamalarında aşçılara destek olur. Mutfakta çalışan komiler; sebze, meyve, kırmızı et ve balıkların kesilmesi, fırın ya da ocağın istenen sıcaklığa ayarlanması, aynı zamanda mutfağın temizlenmesi ile görevlidir. Servis kısmında görev alan komiler ise siparişlerin takibini yapmaktan, garsonları bilgilendirmekten ve masayı temizlemekten sorumludur. Bu alanda çalışmak isteyen kişiler sürekli artan güncel İstanbul komi iş ilanları seçeneklerini inceleyerek başvuruda bulunabilirler.

İstanbul’da Komi İş İmkânları Nelerdir?

Komi olarak pek çok alanda çalışmak mümkündür. Özellikle restoranlarda kapalı ya da açık kafelerde sıklıkla hem mutfak hem de servis için İstanbul komi ilanları yayınlanır. Bunun yanı sıra turistik amaçlı gemilerde ya da otellerde de yardımcı ara eleman olarak komiler ile çalışılır. Bu sektörde çalışan komiler, genellikle otelde ya da gemide konaklar. Ayrıca birçok holding, şirket ve iş merkezi mutfak bölümünde servis yapması ve aşçıya destek olması adına bünyesine komi alır. Alkollü içkilerin satıldığı barlar da yiyecek ve içecek servislerinin yapılması için komi elemanı alanında ilanlar yayınlar. Barda çalışan komiler genellikle akşam saatlerinde çalışırlar. Bu komi iş imkanları arasında size en uygun koşullara sahip olanı seçerek, hızlı bir şekilde başvuru yapabilirsiniz.

İstanbul Komi İş İlanlarında Aranan Özellikler Nelerdir?

İstanbul komi iş ilanları seçeneklerine yapılan başvurunun olumlu bir şekilde sonuçlanabilmesi için öncelikle işverenin beklediği koşulları yerine getirmek ya da mesleğin gerektirdiği özelliklere sahip olmak gereklidir. Komi olarak çalışmak için zorunlu bir eğitim koşulu bulunmamakta, fakat Turizm ve Otelcilik ya da Gastronomi bölümlerinin bitirilmesi kişiye artı bir avantaj sağlamaktadır. Bunun yanı sıra kişinin geçmiş işlerinden dolayı sahip olduğu deneyimler de bu aşamada bir o kadar önemlidir. Bir kominin sahip olması gereken özellikleri ise şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Temizliğe, hijyene ve kıyafetine önem vermesi,
  • Müşteriler ile etkili bir ilişki kurabilmek adına düzgün bir diksiyona ve yüksek iletişim becerisine sahip olması,
  • Ekip çalışmasına uyum sağlayabilmesi,
  • Uzun süre ayakta çalışmaya yatkın,
  • Müşterilere karşı her zaman güler yüzlü,
  • Öğrenmeye istekli,
  • Hızlı ve pratik bir şekilde hareket etmek,
  • Hizmet sektöründe kendini geliştirme ve yükselme hedefi bulunan,

Bu özelliklere ek olarak bazı işverenlerin ekstra talepleri de olabilmektedir. Örneğin turizm sektöründe hizmet veren otellerde çalışacak komilerde yabancı dil şartı gibi ekstra özellikler de aranabilir. Bu özelliklere sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, İstanbul’daki komi ilanlarına göz atarak sizin için en uygun olanına başvurabilirsiniz.

İstanbul’da Komi Arayan Firmalar ve Sektörler Nelerdir?

İstanbul; restoran, kafe, bar ve otel çeşitliliği fazla olan bir şehirdir. Dolayısıyla şehirde çok sayıda güncel ilan yayınlanır. İstanbul komi yeni iş ilanları özellikle kafeler, pastaneler ve restoranlar için paylaşılır. Bunun yanı sıra otel ve gemi restoranlarında çalışması için de sıklıkla komi elemanı alınır. Dolayısıyla dileyen komilerin turizm sektöründe çalışması da mümkündür. Giyim mağazaları, holdingler, üretim yapan fabrikalar ve diğer mağazalar da çalışanlar için ayrılan mutfak bölümünde, yemek servisi yapması ve masaları temizlemesi için komi elemanı alanında iş ilanı paylaşırlar. Kişilerin bu sektörlerde dilerse tam zamanlı ya da yarı zamanlı olarak çalışma imkanları mevcuttur.

İstanbul Komi İş İlanlarına Nasıl Başvurabilirim?

İstanbul komi iş ilanları bay ve bayan iş ilanlarına başvuru yapabilmeniz için öncelikle gerekli şartları tamamlamanız gereklidir. Bu alanda işverenin talep ettiği deneyimi kazanmış olmak lazımdır. Aynı zamanda güler yüzlü, pratik, iletişim becerisi yüksek ve ekip çalışmasına yatkın olmanız da gereklidir. Bu şartları sağladığınız takdirde 2005 yılından bu yana hizmet veren Eleman.net üzerinden, başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkündür. Platform üzerinden CV oluşturduktan sonra, İstanbul filtresi kullanarak size yakın ilanlara anında ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra hangi sektörde çalışmak istediğinize dair de filtrelemeler yapmak mümkündür. Kendinize uygun olan komi ilanlarına, “başvur” seçeneği ile başvuru oluşturabilirsiniz. Başvuru sonrasında süreci yakından takip etme imkânı da mevcuttur.

Mutfak Komisi Ne İş Yapar?

Mutfak komisi; aşçıya yardımcı olan bir ara elemandır. Sebze ve et ürünlerini kesmek, gerektiği takdirde pişirmek ve mutfağı temiz tutmak ile görevlidir.

Servis Komisi Ne İş Yapar?

Servis komisi; garsona yardımcı olan bir ara meslek alanıdır. Siparişleri alarak garsona iletir, teslim edilmesi gereken ürünleri misafirlere götürür, aynı zamanda masada bulunan kirli tabak, çatal ve bardakları toparlar.

Kominin Sahip Olması Gereken Özellikler Nelerdir?

Pratik, öğrenmeye açık, giyimine özen gösteren, esnek çalışma saatlerine ayak uydurabilen, takım çalışmasına uyumlu, güler yüzlü, iletişimi kuvvetli ve hijyene önem vermek bir kominin sahip olması gereken özellikler arasında sayılmaktadır.

Siz de Eleman.net üzerinden size uygun olan İstanbul komi iş ilanlarına başvurup dilediğiniz alanda çalışma imkanı elde edebilirsiniz.

Gizle Devamını Göster
Komi

Komi Ne İş Yapar, Ne Kadar Maaş Alır?

İş ilanlarında en çok karşımıza çıkan meslek kollarından biri komidir. Bundan dolayı “Komi nedir” ve “Komi ne iş yapar” soruları sıklıkla iş arayanlar arasında yaygın hale gelir. Komi; restoranların mutfak ya da servis bölümlerinde çalışarak, aşçı ve garsonlara yardımcı olan bir ara elemandır. İş ilanlarında mutfak ve servis komileri için farklı ilanlar verilir. Her ikisinin de görevleri ve sorumlulukları farklıdır.Komi Ne İş Yapar?“Komi kime denir” sorusunu cevaplamanın en basit yollarında... Devamını Göster

Komi Nedir, Nasıl Olunur?
Komi Maaşları

İstanbul İş İlanları

İstanbul'da iş arıyorsan hemen özgeçmiş oluştur firmalarla mesajlaşmaya başla, video özgeçmişinle oturduğun yerden iş bul.

Özgeçmiş Oluştur

İstanbul'da İş mi Arıyorsunuz?

İstanbul'da İş Mi Lazım?

İstanbul Avrupa ve İstanbul Anadolu iş ilanlarına eleman.net ile iş başvurusu yap. İş arama formunu kullanarak İstanbul'da istediğin ilçedeki, istediğin alanlardaki iş ilanlarına ulaşabilirsin. Video Özgeçmiş oluştur, oturduğun yerden iş bul. Aradığın işe daha hızlı kavuşmak için hemen şimdi video özgeçmişini oluştur.

İstanbul'da yeni yayınlanan iş ilanlarından haberin olmasını istiyorsan, hemen özgeçmiş oluştur. Sana uygun ilanları eposta adresine ve mobil bildirim izni verirsen, telefonuna göndereceğiz. Gönderiğimiz İstanbul Komi iş ilanları arasından, kendine uygun olanlara hemen iş başvurusu yap. Haziran 2023 tarihindeki eleman arayan firmaların ilanları arasında arama yaparak kendine uygun ilanları görebilirsin. "Yakınımdaki Ara" özelliğiyle yakınındaki ilanlara daha kolay ulaşabilirsin.

Aradığınız "İstanbul Komi" İlanını Hemen Bulun!

350 Bin firma ve 20 Bin aktif iş ilanı ile her sektörden iş ilanı Eleman.net'te. Hemen özgeçmişinizi oluşturun, ilanları inceleyin, başvurunuzu yapın ve aradığınız işe ulaşın.

Hemen Özgeçmiş Oluştur
eleman.net appicon
Yeni iş fırsatları, başvuru durumu ve firmadan gelen mesajlardan haberdar olmak ister misiniz?