facebook

Favori İş İlanları

Seçtiğiniz iş ilanlarını favorilerinize ekleyebilirsiniz. İş başvurusu yapmak için daha sonra kullanabilirsiniz.

Pozisyon
 (1 Seçim)
Hostes
Bölüm
 (0 Seçim)
Sektör
 (0 Seçim)
Cinsiyet
 (0 Seçim)
Çalışma Şekli
 (0 Seçim)
Tarih
 (0 Seçim)
Diğer Seçenekler
(0 Seçim)
marker

İstanbul Anadolu Hostes iş ilanları

İstanbul Anadolu'da Hostes Arayanlar

İstanbul Anadolu Hostes iş ilanları ve eleman ilanları ile aradığın işi bul. İstanbul Anadolu Hostes iş ilanları seni bekliyor. İş ilanları İstanbul Anadolu Hostes iş fırsatları burada!

İstanbul Avrupa ve İstanbul genelindeki diğer iş ilanlarını da inceleyin.

İstanbul Anadolu Hostes İş İlanları

İstanbul genel anlamda kalabalık bir şehirdir. Farklı istihdam opsiyonları sunduğu için iş arayanların büyük bir çoğunluğu tarafından da tercih edilir. Özellikle hosteslik mesleği baz alındığında İstanbul’un Anadolu yakası ön plana çıkar. Havacılık sektöründe iş arayışı bulunanlar için her dönemde birçok ilan açılır. İstanbul Anadolu hostes iş ilanları sayfasına göz atıldığı zaman çok sayıda havayolu şirketinin ilanlarına rastlamak mümkündür. Yalnızca yurt içi uçuşlarda değil aynı zamanda özel jetlerde, yurt dışındaki havayolu firmalarında da çalışma olanakları mevcuttur. Dolayısıyla başvuru yapabileceğiniz alternatifler fazladır. Havacılık sektöründe işe alımların fazla olması sayesinde hedeflediğiniz kariyere adım atmak için iş bulma olasılığınız artar.

İstanbul’da Anadolu’da Hostes İş İmkanları Nelerdir?

İstanbul büyük ve turistik bir kent olması nedeniyle yıl içinde çok sayıda yerli ve yabancı turist ağırlar. Dolayısıyla uçuş trafiği oldukça yoğundur. Çok sayıda havayolu şirketi tarafından uçuşlar gerçekleştirildiği için farklı opsiyonları değerlendirmek mümkün hale gelir. Hostesler, Türk havayolu firmalarında, yurt içi uçuşlarında, yurt dışına uçuş gerçekleştiren özel firmalarda, özel jetlerde çalışma fırsatına sahiptir. Bunun yanı sıra kurumlardan bağımsız, şahsi özel jetler ve uçaklar da mevcuttur. Sonuç itibarıyla oldukça geniş bir istihdam söz konusudur. Güncel İstanbul Anadolu hostes iş ilanları incelendiğinde adaylar, kendilerine ve beklentilerine uyan, ideal işi kolay bir şekilde bulabilir.

İstanbul Anadolu Hostes İş İlanlarında Aranan Özellikler Nelerdir?

Hosteslik yapmak için sahip olunması gereken bazı koşullar mevcuttur. Bu koşullar arasında aşağıdaki maddeler yer alır:

  • Uçakların içerisinde farklı ülkelerden birçok insan bulunur. Bu nedenle kolay bir şekilde iletişim kurabilmek adına İngilizce dilini iyi seviyede bilmek gerekir.
  • Yolcularla her an etkileşim halinde olan hosteslerin iletişim becerilerinin yüksek olması oldukça önemlidir. Dinleme, anlama ve çözüm odaklı yaklaşma gibi özelliklere sahip olunmalıdır.
  • Sakinliğini koruyabilme yeteneği, hosteslerde en çok aranan özelliklerden biridir. Olağandışı bir durum gerçekleştiğinde soğukkanlılığı korumak önemlidir.
  • Çalışma alanı uçak içidir. Bu nedenle hosteslerin kapalı alanda kalma ile alakalı fobilerinin olmaması gerekir.

İstanbul Anadolu’da Hostes Arayan Firmalar ve Sektörler Nelerdir?

İstanbul Anadolu hostes ilanları incelendiği zaman farklı firma alternatifleri dikkat çeker. Havacılık sektöründe hizmet veren firmalar belli aralıklarla hostes alımı yapar. Bu firmaların arasında Türk Hava Yolları, Pegasus, Onur Air gibi yerli seçenekler dikkat çeker. Ayrıca yurt dışı firmalarının da sıklıkla hostes alımı yaptığı görülür. Qatar Airways, Air France, Emirates, Delta Airlines, Air Canada, British Airways ve daha birçok şirkette çalışmak için İstanbul Anadolu hostes iş ilanları bay ve bayan seçeneklerine göz atılabilir. Bunun dışında bazı şirketlerin ve şahısların özel jetlerinde hostes olarak çalışmak da mümkündür.

İstanbul Anadolu Hostes İş İlanlarına Nasıl Başvurabilirim?

İstanbul Anadolu hostes yeni ve güncel ilanları takip etmeniz, başvuru için oldukça önemlidir. Ancak başvuru öncesinde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta eğitiminizin ve yetkinliklerinizin uygun olmasıdır. Yabancı dilinizin yeterliliği, iletişim becerileriniz, psikolojik açıdan güçlü olmanız, başvurunuzu gönderdiğiniz şirketler tarafından olumlu yanıt alma ihtimalinizi artırır. Özellikle Eleman.net üzerinden çok sayıda ilana göz atmanız mümkündür. Birçok şirketin işe alımlarını tek bir bakışta görebilirsiniz. Size uygun olduğunu düşündüğünüz ilanları açarak “başvur” seçeneğine basabilir ve başvurunuzu iletebilirsiniz.

Gizle Devamını Göster

İstanbul Anadolu Hostes Sık Sorulan Sorular

İstanbul Anadolu’da Hosteslerin Çalışma Koşulları Nasıldır?

Esasen hosteslerin çalışma koşulları firmaların beklentilerine göre değişkenlik gösterir. Ancak genel olarak esnek çalışma saatleri içinde, uzun süreli yurt içi ve yurt dışı uçuşlarda görev alınır. Dolayısıyla hem saat hem de seyahat etme açısından herhangi bir engelin bulunmaması önemlidir. Uçuş sırasında sürekli basınca maruz kalınır. Çalışma koşulları nedeniyle belirli aralıklarla sağlık raporu alınması gerekir. Bu nedenle hostesler, erkenden emekli olma hakkına sahiptir.

İstanbul Anadolu’da Hostes Olmak İçin Neler Gerekir?

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen hostes olma şartlarına uyulması gerekir. Ancak bu şartlar firmalara göre farklılık gösterir. 18 yaşından büyük olmak, sağlık açısından görevi yerine getirmeye engel bir sorunun olmaması, boy ve kilo kriterlerine uygunluk, hostes olmak için gereklidir. Bunun yanı sıra evrensel bir dil olan İngilizcenin iyi seviyede bilinmesi de öncelikli tutulan kriterler arasında yer alır. Özellikle anlama ve konuşmada iyi bir seviyeye sahip olmak gerekir. Böylece yabancı yolcuların soruları, beklentileri rahatlıkla anlaşılabilir ve yanıtlanabilir. İletişim sağlıklı bir şekilde kurulabilir. Bu alanda verilen eğitime katılmak da son derece önemlidir. 2 ay süren eğitimi başarılı bir şekilde tamamlayan adaylar, Kabin Ekibi Temel Eğitim Sertifikası ile Tip Eğitim Sertifikası almaya hak kazanır.

İstanbul Anadolu Hostes İlanlarında Belirtilen Görev ve Sorumluluklar Nelerdir?

Hosteslerin öncelikli görevi yolcuların güvenli bir şekilde seyahat etmelerini sağlamaktır. Bununla birlikte uçak içinin temizliğini yapmak da hosteslerin görevlerinden biridir. Yolcular gelmeden önce temizliğin tamamlanması gerekir. Ayrıca uçuş tamamlandıktan ve yolcular indikten sonra güvenli ve konforlu bir uçuş için gerekli bütün kontroller yapılır. Hosteslerin bir diğer görevi de yolcuların uçağa bindiklerinde yerlerine güvenli bir şekilde yerleşmelerini sağlamak, akıllarına takılan soruları güleryüzlü bir şekilde yanıtlamaktır. Uçuş öncesinde yolculara acil bir durum olması halinde nelerin yapılabileceğini hem görsel hem de işitsel olarak anlatmak, acil durumlarda acil çıkış kapısını açmak da hosteslerin sorumlulukları arasında yer alır.

Gizle
Devamını Göster
Hostes

Hostes Ne İş Yapar, Ne Kadar Maaş Alır?

Hostes, uçuş sırasında yolcuların güvenliğini ve konforunu sağlamakla görevli kişidir. Hostesler, ticari havayolu şirketlerinde istihdam edilir. Erkekler ve kadınlar kabin memuru olabilir. Kadın olan kabin memurlarına hostes, erkeklere ise host denir.Hostes Ne İş Yapar?Hostes, uçuş sırasında uçaktaki yolcuların güvenliği ve konforu için hizmet verir. Ayrıca, uçuş öncesi güvenlik protokolleri hakkında yolcuları bilgilendirir. İniş öncesi kemeri takılı olmayan ya da koltuk durumu inişe uygun olmay... Devamını Göster

Hostes Nedir, Nasıl Olunur?
Hostes Maaşları

İstanbul Anadolu İş İlanları

İstanbul Anadolu'da iş arıyorsan hemen özgeçmiş oluştur firmalarla mesajlaşmaya başla, video özgeçmişinle oturduğun yerden iş bul.

Özgeçmiş Oluştur

İstanbul Anadolu'da İş mi Arıyorsunuz?

İstanbul Anadolu'da İş Mi Lazım?

İstanbul Anadolu iş ilanlarına eleman.net ile iş başvurusu yap. İş arama formunu kullanarak İstanbul Anadolu'da istediğin ilçedeki, istediğin alanlardaki iş ilanlarına ulaşabilirsin. Video Özgeçmiş oluştur, oturduğun yerden iş bul. Aradığın işe daha hızlı kavuşmak için hemen şimdi video özgeçmişini oluştur.

İstanbul Anadolu'da yeni yayınlanan iş ilanlarından haberin olmasını istiyorsan, hemen özgeçmiş oluştur. Sana uygun ilanları eposta adresine ve mobil bildirim izni verirsen, telefonuna göndereceğiz. Gönderiğimiz İstanbul Anadolu Hostes iş ilanları arasından, kendine uygun olanlara hemen iş başvurusu yap. Eylül 2023 tarihindeki eleman arayan firmaların ilanları arasında arama yaparak kendine uygun ilanları görebilirsin. "Yakınımdaki Ara" özelliğiyle yakınındaki ilanlara daha kolay ulaşabilirsin.

Aradığınız "İstanbul Anadolu Hostes" İlanını Hemen Bulun!

350 Bin firma ve 20 Bin aktif iş ilanı ile her sektörden iş ilanı Eleman.net'te. Hemen özgeçmişinizi oluşturun, ilanları inceleyin, başvurunuzu yapın ve aradığınız işe ulaşın.

Hemen Özgeçmiş Oluştur